Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vágtánál kicsúszik a kengyelbő...

Vágtánál kicsúszik a kengyelből a lábam?

Figyelt kérdés
eddig egyszer vágtáztam, azzal az volt a baj, hogy kicsúszott a lábam a kengyelből,és félek, hogy a következőnél is ez lesz, ezért nem nagyon szeretnék vágtázni (osztály lovagolok a barátnőimmel, ők ügyesebbek mint én, egyikőjük ugrat is, és szoktak bíztatni, tanácsokat adni, de nem megy), szóval tartok egy kicsit a vágtától, de tudom hogy ha nem gyakorlom, abból nem lesz semmi, de ha tudtok tanácsokat, hogy ne csússzon ki a lábam azon kívül hogy lenyomom a sarkam, mert az megy, csak akkor meg becsúszik a kengyelbe a lábam, amikor meg ott van ahol kell akkor ki.. ez ügetésnél nincs, csak is vágtánál tudom hogy az elsőnél nem lesz tökéletes, de azért szerintem az elsőt még senki se rontotta el úgy mint én..

2017. nov. 25. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a csoda, hogy ha nem bóklászna a kengyel és a lábad egymáshoz képest az elején. Ettől még nem kell elkeseredned. Attól viszont csak el kéne keseredned, ha magadtól osztályban lovagláskor akarsz elkezdeni vágtázni, vagy netán ezt edző mondta. A tanulás ugye már a kőkorszakban is ismert fogalom volt... Vágtában stabilan ülni futószáron kéne megtanulni.
2017. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát nem a legjobb lovardában lovagolok azt tudom, olvasgattam a neten, hogy futószáron kéne elkezdnei, de nálunk szerintem ez nem igen fog megvalósulni, már beszéltem anyával hogy kiszeretnék próbálni más lovardát is, aztán meglátom köszi a választ, de akkor ez az edző hibája is. csak azt sajnálom hogy a többiek meg tudták így tanulni én meg nem, de mindegy utánna nézek más helyeknek is :)
2017. nov. 25. 21:10
 3/6 A kérdező kommentje:
illetve nálunk úgy van, hogy a kör karámban vannak a kezdők, ahol nem kantárral csak körbe körbe, na igen úgy mennek, és ha ott ügyesek, akkor átmennek a négyzetbe, ahol általában másokkal vannak, a futószárazás teljesen kimarad szóval nincs más válsztásom csak osztályban tudok lovagolni, mert más lehetőség nincs, de ahogy mondtam, lehet hogy nem a legjobb lovarda,és majd nézek próbálgatok másikokat is.
2017. nov. 25. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, figyelj, könyveljük el, hogy a barátnőid más bolygóról érkeztek, és a fejlődés magasabb fokán állnak. A földlakóknak általában gyakorolniuk kell ahhoz, hogy bizonyos feladatok elvégzése lesüllyedjen a tudatos alá. Így van ez egy új számítógépes játéknál, autóvezetésnél - meg lovazásnál. :)

Nem értem ezt a körkarám kantár nélkül dolgot, tehát nincs a kezedben semmi? Ilyent még nem láttam, de hát én csak egy átlagember vagyok. :)

2017. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nincs még nyereg sem, csak a haladók ülnek nyeregben, akik a négyzetben vannak a körkarámban van egy izzaztó a lovon, és ennyi, pálcával az oktató hajtja őket, nem is mi, de szerencsére onnan kikerültem, és elvileg hétvégén nézünk egy másikat, ha tudnál budapest, vagy jobb ha szentendre közelében lévő lovardákat írni azt megköszönném
2017. nov. 27. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok.
2017. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!