Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsúszik a lábam a kengyelből?

Kicsúszik a lábam a kengyelből?

Figyelt kérdés
Lépésben még semmi baj, az ügetés is egészen megy pár tempóváltásnál itt is kicsúszik vagy előrecsúszik a lábam a kengyelben. És picit félek a vágtától valószínűleg mert itt nem tudom a lábam a kengyelben tartani (előrecsúszik vagy rosszabb esetben ki). Tudom, hogy sarkat lenyomni, de valahogy nem megy elég mélyre talán. Nyújtsak vádlira? Vagy csak gyakoroljam? (nyár óta nem lovagoltam, de tavasszal tervezem újra) Válaszokat előre is köszi :).

2016. febr. 24. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert nem lehet elég erős még a lábad..kengyel nélkül sokat, sokat, sokat...erősödsz utána már ösztönös, hogy nem a kengyelen támaszkodsz (najó azért részben de)...Nekem is az volt, de addig vágtáztatott az edzőm ameddig nem csináltam jól, ha kell akár 5percig is, a végére csináltam már:D
2016. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Emeld meg 1-2 lyukkal. Könnyebben bekeszorítod akkor.
2016. febr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha amúgy jó a kengyelhossz, és kicsúszik, akkar lovagolj pár kört kengyel nélkül ügetésben, könnyű ügetésben, majd vedd vissza a vasat, sokal jobb lesz ;) A vágtát pedig kengyel nélkül kezd futószáron. Mondd meg az oktatódnak, hogy így szeretnéd. Sokkal biztosabb lesz az ülésed és szabadon se esel kétségbe, ha elmegy a vas. Meg hát amúgy se kengyelből lovagolunk.
2016. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
voltam futószáron és vágtáztam is s sikerült is... csak így más
2016. febr. 25. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Az kengyel hossz emeleset nem ajanlom ha nincs meg a stabil ulesed mind a 3 jarmodban akkor a rovid kengyeltol szekulesed is kialakulhat.
2016. febr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Futószáron neg volt szépen a tanügetés a könnyű és vágta is, voltish hevederben és nyeregben is. Ha viszon simán vágtázom akkor az elején meghúzom a kantárat vagy becsúszik a lábam. Olyan lehet hogy alapvetően nem tudom eléggé lenyomni a sarkam és nyújtanom kéne picit? Mert lépésben sincs jobban lenyomva csaknott nincs miért becsússzon.
2016. febr. 26. 06:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Kétpontos ülést ajánlanék lépésben, majd ügetésben is.

Kétpontos ülésben a súlyod a térdedre és a kengyelvasra összpontosul. Ebben a helyzetben lehet a lehető legtöbb súlyt helyezned a kengyelbe, itt tudod a legjobban lenyomni a sarkadat. Nagyon könnyű így ráérezni, hogy hogyan is kellene terhelned a kengyelt, és utána ha leülsz a nyeregbe, már tudod, mekkora súlynak kell lennie a vason, mekkora nyomást kell érezned a "cicatalpadon". A lényeg az, hogy ne csak a sarkadat akard lenyomni, mert abból egyszerű pipálás lesz, és ezért csúszkál a lábad a kengyelben. A súlyodat akard odarakni, ott van a lovas egyensúlya, "horgonya". Nem az a lényeg, hogy a sarkad mekkora szögben hajlik lefelé, az a lényeg, hogy legyen ott a súlyod a kengyelvason. Ha baseballütővel a csizmád orrára vernének, akkor se essen ki a lábad a kengyelből.

2016. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!