Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meghúzódott futás közben a...

Meghúzódott futás közben a bal térdhajlítóim közül valamelyik. Kezelem, elmúlik, de a legközelebbi futásnál megint kiújul. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja húzodott meg először. Több, mint egy hétig pihentettem. Még kicsit éreztem, amikor lekgközelebb nekiindultam, meg is lett azberedménye: akkor annyira megfájdult 1 kmután, hogy a járástól is fájt. 2 hétig pihentettem, az elején jegeltem, néha voltarennel kentem. Most teljesen elmúlt, nagyon alaposan bemelegítettem, nyújtottam, de 4 km után megint elkezdett fájni. 5-öt futottam, most nem volt olyan vésze, mint a múltkor, de fáj. Rettenetesen hiányzik a futás, de egyszerűen nem akar elmúlni :((( Most elkezdek Aflamint szedni, rendszeresen kenem Voltarennel, jegelem, és 2-3 hetet kihagyok.

De ez már soha nem fog elmúlni? Imádok futni.



2017. aug. 10. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Pihentesd tovább, használj hengert(rolling foam, masszírozd ki). 2-3 hét kihagyás után meg ne ess neki, fuss keveset és fokozatosan emeld a km-eket. A jegelést se vidd túlzásba. Ha már helyre jött akkor futás előtt nagyon alaposan melegíts be és használhatsz akár bemelegítőkenőcsöt. Nekem akkor szokott futás közben fájni, ha nem melegítek be jól. De te lehet, hogy akár túlterhelted. Mennyit szoktál futni és milyen gyakran?
2017. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!