Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire befojásolja a teljesí...

Mennyire befojásolja a teljesítményt a dombbak felfelé futás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A napokban elmentem ismét futni, nem is lényeg miért.

Röviden kb 1 éve a 2kmes távot 9 perc alatt futottam le, azóta felszedtem 10 kilót(konditerem, tömegnövelés) és azóta nem is futottam. Namost a napokban ismét elmendtem lefutni a 2kmt, aminek eredménye 10p 46mp lett, de kb a 70% át dombnak felfelé futottam. Gondoltam hogy rosszabb eredmenyt erek el mint anno, de ennyire ? Vagy ennyit befojasol a domb ?



2017. aug. 3. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Dombnak felfele sokkal nehezebb futni...

De miert nem mentel ugyanazon az utvonalon mint regen, ha osszehasonlitasi alapot akartal?

Szoval szerintem merd le ugyanolyan terepen, mint ahol voltal anno ;)

2017. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha én hegynek fel akarnék futni, mondjuk ami a házamhoz vezet, szerintem ötször lassabban (se) menne :D Persze, hogy rengeteget befolyásol, amúgy nem mindegy, 2 vagy 20%-os az emelkedő...

Nyilván összehasonlíthatatlan a régi és a mostani eredményed.

2017. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A regit futópályán csináltam, most nem volt rá lehetőségem.
2017. aug. 3. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fogyás a cél, akkor jobban jársz, ha inkább lassabb tempót futsz, de hosszabb ideig - főleg, hogy felszedtél 10 kilót-az ízületeidnek se tesz jót amit most mész.

Amit javaslok:

30-45 perc futás, feleolyan lassan, ahogy most futsz, vagyis 1km 9 perc alatti tempoban, de akár 10-11 perces kilometereket is, ahogy jólesik. heti 3szor, mellette pedig egy keresztedzes-erosites: bringa, uszas, trx, kondi, joga stb

Ha kezdesh belejönni a futásba, 1-2 hónap után, a 3 futás közül az egyik lehet gyorsító edzés, ahol mész olyan tempót amit eddig.


Üdv,

Egy futó

2017. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem fogyni szeretnék, csak egy éves felméréshez szükséges a 2 km! Szándékosan szedtem fel a plusz 10 kilót, azt is 2,5 év alatt. De köszi a tanácsot!
2017. aug. 4. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!