Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segitene valaki ossze irni...

Segitene valaki ossze irni egy etrendet?

Figyelt kérdés
Mindent kiszamoltam fherje, szenhidraes a napi zsir bevitelt is csak nem tudom mit szabad ennem es mit nem. Meg hogyan osszam el egesz napra. bocsi angol billetyuzet kiosztas.

2017. júl. 12. 08:55
 1/2 A kérdező kommentje:
ja ezt el felejtettem leirni: feherje 200g, szenhidrat 305g es zsir 52g.
2017. júl. 12. 08:58
 2/2 anonim válasza:

Pontos étrendet írni az általad kiszámolt gramomkrak egy elég nagy munka lenne, sok ideig tartana egyesével kalóriatáblázatból kibogarászni mi fér bele mondjuk egy 5 napos diétában neked így.


Én inkább a "mit szabad enni" részre reagálnék:

Amit itt írok az tul.kép. azonos a paleolit étkezés szabályaival, ugyh ennek te is utánatudsz járni, ha elolvasol 1-2 már klasszikusnak számító paleo könyvet.


Szóval fehérje forrásként minden hús (vörös és fehér), tojás és a sajt fogyasztható, itt a hely meg az idő szűke miatt nem részletezem, a lényeg h a koleszterin mítosz megdőlt(miszerint a koleszterin káros, sokszorosan megdőlt d a kutatók és professzorok akik már évtizedek óta ezt tanítják és mondják az embereknek nem képesek úgymond beismerni h eddig hülyeségeket beszéltek és ők már nem visszakoznak), viszont a tejsavóban található IGF-ről meg kiderült h több civilizációs betegségnek az okozója (a sajtban nincs tejsavó, csak a többi tejtermékben)


Szénhidrátokból az alapján kell szelektálnod h alacsony v magas a GI (glikémiás index = 100g-ból mennyi egyszerű cukor kerül a vérbe), az alacsony GI szénhidrátokat kell fogyazstani a magasakat nem szabad. Ez azt jelenti h fehér és barna tészták, pékkészítmények, rizsek és a burgonya főtt és sült változatai nem jók. Helyettük saláta mix, zöldség, gyümölcs és magvak a helyes választás.


Zsírokból a margarin legkárosabb a magas transzzsír tartalma miatt, de a túl sok (az egészségesnél 50x nagyobb) omega 6 és/vagy 9 tartalom miatt szinte az összes növényi olaj kerülendő (ez nem azt jelenti h pár csepp tökmagolaj v olíva olaj ártana), persze vannak kivételek (pl kókusz zsír), tehát az állati zsírok az egészségesek, egészséges a disznózsír, vaj, halolaj (kapszula).


Napi minimum 2 max 5 étkezés ajánlott, itt is igaz h az arany középút a jó, tehát ha megteheted akkor napi 3-4 étkezésre oszd szét a táplálkozást. (rég megdőlt tévhit a 80-as, 90-es évekből h a folyamatos 6-7-8szori étkezéssel bepörgeted az anyagcseréd és majd gyorsabban fogysz v izmosodsz)

2017. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!