Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell szakszerűen futni?...

Hogy kell szakszerűen futni? Valamit rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta tervezem hogy elkezdek futni de a rossz idő és más programok miatt a mai napig nem sikerült.

Igazából ma sem készültem fel rá, láttam hogy kisütött a Nap, viszonylag felmelegítette a levegőt de azért nincs is elviselhetetlenül meleg, nem is volt programom ma estére és kedvet is kaptam a futáshoz, úgyhogy gondoltam itt az alkalom. Felkaptam a tesinadrágomat (fekete "cicanadrág"), egy pamut felsőt és egy sportcipőt, aztán kimentem úgy, hogy semmit sem vittem magammal (utólag belegondolva talán víz és fülhallgató nem ártott volna). Lefutottam az utcánkat ami megnéztem, és kicsit több mint 800 méter, tehát nincs 1 km sem, mégis már az utca háromnegyedénél elfáradtam, visszafelé is nyögve nyelősen kocogtam, és mire hazaértem teljesen kimerültem, megszólalni nem tudtam csak lerogytam az ágyba. Nem arról van szó hogy elfáradt a lábam, hanem nem kaptam rendesen levegőt, őrületesen szúrt a mellkasom és fájt a torkom minden egyes levegővételnél. Próbáltam már az elején is orron át venni és szájon át fújni a levegőt, de elég hamar elkezdett fájdalmassá válni és egyszerűen nem akart sikerülni, a végén már úgy vettem ahogy csak tudtam.


Szerintetek mit rontottam el? Rendben van hogy most futok először (iskolán kívül), de ez össz-vissz 2 kilométer sem volt, és mégis alig bírtam lefutni. A futók akiket látok kimerültek, de legalább egyenletes a légzésük és nem úgy néznek ki, mint akik bármelyik pillanatban összerogyhatnak. Én meg azt hittem megfulladok, úgy futottam mint egy idióta, és az járt a fejemben hogy hogy tudnék úgy visszafordulni hogy ne legyen ciki.


Kaphatnék tapasztalatokat futóktól vagy hozzá értő emberektől, hogy hogyan is tudnék "szakszerűen" futni?

Előre is köszönöm:)

17/l



2017. ápr. 14. 18:52
1 2
 11/12 ~GekkóNiki~ válasza:

"7. Nem megfelelő ruházat


A három leggyakoribb hiba a túlöltözés, az alulöltözés, illetve ha a ruházat nem megfelelő anyagból van. Különösen télen nagy a kísértés a túlöltözésre, ami elkerülhető, ha a meglévő hőmérséklethez hozzáadunk 5-10 fokot, nagyjából ennyivel érezzük többnek a hőmérsékletet mozgás közben.


Persze az sem mindegy, hogy miből van ez a ruha. Kerülendő a pamut, mert magába szívja az izzadtságot, ami ott is marad benne, és akadályoz a mozgásban, valamint könnyen meg is fázhatunk. Olyan öltözékre van szükség, ami elvezeti az izzadtságot mindeközben szellőzik, így száraz marad a bőrünk (DryFit, thermax, CoolMax stb)."

Forrás: [link]

2017. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2017. ápr. 16. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!