Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni szeretők! Ti hogy...

Futni szeretők! Ti hogy kezdtétek el felépíteni a futásotokat? Hány km-rrel kezdtétek, hogy növeltétek a távot?

Figyelt kérdés

Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok.


Köszönöm a válaszokat.


25L


2017. márc. 28. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
kb 50métert tudtam lefutni, futottam ameddig bírtam, aztán séta, aztán futottam ameddig bírtam, aztán séta... és ezt így szépen 40 percen át... aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy lefutom a 40 percet... akkor kíváncsi lettem, hogy le tudok e egyhuzamban futni 10km-t, azóta heti 3*10km-t futok.
2017. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy elkezdted e már, és hol tartasz most.


Futás-gyaloglás kombóval kezdtem, eleinte az volt a cél, hogy legalább 30 percet mozgásban legyek, ez nekem minimum 3.5-4km volt az elején (mondjuk én elég magas vagyok, és gyorsan tudok gyalogolni is, lehet, hogy neked kevesebb fog beleférni a 30-40 percbe), és a gyaloglást is meghúztam, tehát nem sétáltam, hanem lendületesen.


A másik trükk, hogy az elején nem szabad elsprintelni a dolgokat. A legtöbb kezdő (én is ilyen voltam) 100-150 métert tolja, ahogy csak bírja, hogy "érezze" a futást, aztán összeesik. Ehelyett inkább az elején kocogni érdemes, nem baj, ha nem süvít a szél, de jobb kocogni lassan 5-10 perceket két séta között, mint sprintelni pár száz métert, aztán lihegni.


Az első 5km lefutása a legnehezebb, ha odáig sikerül eljutnod, hogy egy 5öst stabilan le tudsz futni kb 30-35 perc alatt, akkor onnantól gyorsan kinyílik a világ, sokkal könnyebb növelni a távot, vagy a sebességet is.


Én nem erőltettem túl a dolgot, tavasztól őszig jutottam a 10km-ig, kb 1:05-1:10 alatt, utána következő évben már gond nélkül futottam félmaratont.


Van aki egy nyár alatt akár (fél)maratonig is eljut, de ez nem feltétlen egészséges.

2017. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a jó,amit a többiek írtak.

Futás-séta-futás-séta stb. És ne nézd a tempót. inkább kocogj, azzal tovább bírod és neked is nagyobb élmény lesz.és lesérülni sem fogsz olyan könnyen.

nem szabad túlhajtani magad.

szerintem kb 3-4 hónap alatt,ha heti 3x futsz,akkor el lehet jutni az 5 km lefutására egyszerre.

de úgy is érezni fogod,hogy megy.

én pl úgy csináltam ,hogy 500 métert futottam,majd sétáltam.utána megint 500m majd séta stb.. és idővel éreztem,hogy nem kell megállni 500 m után, simán lefutottam az 1 km-t ,utána álltam meg sétára. majd később már egyre több ment egyszerre egyben.

utána a sebességre is kezdtem figyelni,kicsit gyorsítottam. bele lehet jönni

és valóban ha megvan az 5 km gond nélkül, akkor már egy nagyon kicsi munkával meg lesz a 10km is.

onnan a félmaraton még messze van, de az is elérhető kb fél év után szerintem(a 10km-től számítva). de van akinek kevesebb idő is elég.

én inkább lassabban fejlődök, nem szeretnék lesérülni. meg nem is az a célom,hogy profi legyek és mindent megcsináljak,hanem az ,hogy élvezzem és menjek rendszeresen. ha túlhajtom magam,azt nem élvezem és a kedvem is elveszi.

2017. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nem rég elterveztem, hogy futni fogok minden reggel. Vagy egyik reggel futni mási nap biciklizni csak hogy többet mozogjak. Első nap nehezen ment. Előzőekkel megegyezve én is futottam-sétáltam-futottam... 40 percen át. km-ben nem tudom mennyi lehetett pluszba még van egy nagy domb is aminek nagyrészét csak sétálva bírtam. Másnap reggel megint mentem. Már másnap úgy éreztem hogy jobban bírtam. Kevesebb séta több futás. Aztán nekem hamar abba maradt ez a terv mert pár nap múlva kiderült, hogy terhes vagyok így marad a séta. De neked hajrá ! :D nem túl gyors tempó, inspiráló zene ami kicsit le is foglal, kitűzött cél és garantált siker
2017. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!