Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit javasolnátok kezdésnek?

#KalányosAndzseló kérdése:

Mit javasolnátok kezdésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érkezik lassan a jobb idő, levedlem a kabátot és szeretné törődni a testemmel egy kicsit! Jelenleg 189 cm és 86,4 kg vagyok. Szeretnék egy kicsit csiszolni az alakomon és egy kis izom sem ártana.


Most barátkozom ezzel a saját testsúlyos edzéssel, de sajnos nem tudom felhúzni magam a rúdon..


Ezért is fordultam hozzátok! Mit javasoltok milyen gyakorlatokkal kezdjek neki a formáláshoz?


18 éves vagyok és eddig nem végeztem semmmilyen gyakorlatot, csak hobbi szinten focizgattam. (1.5 éve volt egy csúnya külső-belső bokatörésem, azóta a foci is abba maradt,a lábam már teljesen épp.)


A válaszokat előre is köszönöm!


2017. febr. 28. 15:20
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg hasznos youtube csatornák is érdekelnek!
2017. febr. 28. 15:21
 2/2 What to eat ***** válasza:

Üdv!


Szálkásító étrendet kövess, ami abból áll, hogy belövöd magadnak mennyi fehérjére, szénhidrátra, zsírra van szükséged, mellé adod az edzésed és lefog menni a tömeg.


Bővebben erről itt: [link]


Saját testsúlyos edzéssel az a probléma, hogy egy idő után nem tudod növelni a terhelést, kezdők esetében viszont még az is, hogy nem tudja eléggé legyengíteni a saját szintjéhez a gyakorlatot. (Lásd. nem tudod magad felhúzni.) Persze vannak jó megoldások, rálátások a saját testsúlyosnál is pl. a fekvő progresszió amikor a faltól kezded, aztán függőleges fekvő, térden és végül a normál fekvő ez egész jó kezdőknek is, mindenki betudja lőni honnan indul. Így ha van rá lehetőséged én a súlyzóst edzést ajánlom, nincs vele semmi gond, mindkettő edzésforma ugyan azt a célt szolgálja. + Itt meg van az a lehetőség, hogy letudod edzeni minden testrészedet megfelelően és ha pl. megerősíted a hátadat, lehúzással csigán akkor feltudod magad húzni majd a rúdon is, és tudod végezni a szabad súlyos gyakorlatokat is egyaránt.

2017. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!