Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Két kisgyerek és napi 8-10...

Két kisgyerek és napi 8-10 óra munka mellett megengedjem-e magamnak a sportot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy napi 8-10 órákat ülök a munkámból kifolyólag és nagyon hiányzik a sportolás. Kinéztem magamnak egy sportformát, ami nagyon tetszene nekem, de ahhoz még oda is el kellene járni. Így is napi 8 órákat dolgozom, az utazással együtt napi 10 óra. Imádom a gyerekeimet, és így is hiányoznak, pedig nem járok el még sportolni. Nagyon hiányoznának, ha még azt az időt is elvenném tőlük, viszont ha nem mozoghatom ki magam, idegbeteg vagyok. Szóval rettenetesen vágyom a mozgásra, de a gyerekeimet meg imádom, és ha arra gondolok, hogy eljárjak még mellőlük oda is, tök szomorú leszek. De már pedzegettem nekik, hogy mit szólnának, ha heti 3x későn, este 7-8-ra érnék haza? Próbálom velük megértetni hogy nagyon kellene nekem a mozgás, de itthon már próbáltam évekig tornázni, itthon nem tudok. Vagy nagyon későn lenne rá időm, vagy nincs hely, szóval sok az akadályozó tényező. Nem tudom mit tegyek. Rossz anya vagyok, ha még ezt is megengedem magamnak és a gyerekektől veszem el az időt a sportra (heti 3x)? 2 gyerekem van: 9 és 4,5 éves. MIt csináljak? Évek óta dilemmázom ezen, és nem merek belevágni. Jó lenne sok hozzászólást kapni erre, de nem elítélőeket, hanem tényszerűeket, amiből le tudom szűrni, hogy menjek, vagy ne menjek.
2017. jan. 2. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkahely váltás?
2017. jan. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azokon az estéken Apuka, Nagymama, Nagypapa tud foglalkozni a gyerekekkel? Szerintem sokkal jobban fogod érezni magad, ha mozogsz és Apukát is hagyod érvényesülni. Ha 8-ra hazaérsz, akkor még meg tudod hallgatni a gyerekeket, hogy mi történt velük aznap és tudsz nekik jó éjszakát puszit adni.
2017. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem attól leszel jó anya, hogy minden percedet a gyerekeiddel töltöd, ráadásul frusztráltan, mert még sportolni sincs időd. Ha kiegyensúlyozottabb leszel tőle, akkor a gyerekeknek is jobb lesz.
2017. jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, köszi. Ezek a vélemények most jól estek, igen. Nos, igen, a munkah vàltàs. 99 óta dolgozom a jelen mh-emen. Màr csak ezért is szerettem volna én is vàltani, de rengeteget agyaltam ezen is, sok helyre beadtam az önéletrajzokat is, de nevetséges helyek lettek volna. Pest egy frekventàlt helyén dolgozom, napi 8 óràkat szinte netezek a gép előtt, jó, néha van szívàs, mert tegnap is (pont a munkaév első napjàn) bejött 3 hajlékony kliens, olyan büdösek voltak, hogy azt hittem elokàdom magam. De ezt leszàmítva ülök egy meleg irodàban, kicsit dolgozgatok, de netezek egész nap szinte. Jó, nem túl sok pénzért, de nem is teljesen minimàlbérért. Olyan helyek lettek volna, ahol 1. Vagy minimàlbért kaptam volna, 2. vagy messzebb lett v, 3. szétdolgozom (fizikailag is) magam. Igyekszem képezni magam, de pont nyàrra csinàltam meg egy okj-s szakmàt, ahhoz is 10 hónapot seggeltem, úgyhogy nagyon rohadtul elegem van az ülésből.
2017. jan. 3. 09:28
 5/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

És ha együtt sportolsz a kölykökkel?

Én pl. olyan városban lakom ahol a bicikli közlekedés egész jó. Az unokaöcsémnek nagyon derogál a séta, meg egyéb mozgás, de biciklizni szeret. Így egész nyáron amíg nálunk volt, a város minden zugát biciklivel jártuk be.

Most pl. roller akarok venni, mert a párom nem csináltatja meg a biciklijét, ő az enyémmel jár dolgozni. Én nem is járok olyan messze, de a séta néha lassú. Szóval gondoltam egy rollerrel lehetne csapatni...


Szerintem a mozgás az nemcsak az edzőtermi szinten létezik, és ha a gyerekeiddel együtt tudnád csinálni, akkor őket is neveled, az egészséges teljes értékű életre, aminek része a mozgás, és együtt is vagytok.

2017. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van olyan edzőterem ami például szombaton is kinyit. Még mellé hét közben 2 alkalom. Azt csak kibírják. Esetleg vigyázhat rájuk valaki.
2017. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam mozdítani anyát futni, mer egyedül lusta vok elmenni xD, ő 12 órázik én8+suli
2017. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!