Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor hízok a tornázástól?

Most akkor hízok a tornázástól?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy nem akarok sem hízni,sem fogyni,csak a jelenlegi súlyomat szeretném megtartani.Napi másfél órát taposnék a taposógépen,diéta nélkül,de most elbizonytalanodtam

Azt írták valahhol,hogy ha diéta nélkül nekiállok sportolni,akkor a háj alatt nő az izom,így vaskosabbnak fog tűnni a combom :S Ebből mi az igaz??


2010. ápr. 24. 19:05
 1/4 anonim válasza:
Sztem hülyeség. Saját tapasztalat...
2010. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másfél óra ez elég jó kardió mozgás, ami azt jelenti, hogy ezalatt az idő alatt a zsirt fogja égetni a szervezeted. Ha mozogsz akkor nyilván izmosabb leszel, de a zsir pedig lemegy. Ami azt jelenti, h zsir helyett izom lessz rajtad :)
2010. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyonszépen köszönöm :)
2010. máj. 16. 13:58
 4/4 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

valamennyit nőni fog az izom, de közben meg fogyni a zsír.

Centiben lehet, hogy vékonyabb leszel, miközben a súlyod nem változik.

Amúgy meg nem kell kétségbe esni az izomnövekedéstől. Nagyon nem megy az könnyen. Én tudom, egy éve gyúrok, ha az úgy menne, mint ahogy a sporttól parázó csajok gondolják, akkor én lennék a Mr Olympia.

Izomnövekedéshez elengedhetetlen:

- 1,5-2 gr fehérje naponta (testsúlykilogramonként).

- nagy súllyal való edzés (kb. amivel 8-12 ismétlést tudsz megcsinálni), ráadásul, ha erősödsz, akkor tovább emelni a súlyt. Mivel te a taposógépen ennél lényegesen sokkal-sokkal többet taposol, az izmaidnak nem azt a terhelést jelenti, amitől neki erősödniük kell, hanem azt, amitől nekik az állóképességüknek kell javulnia. Mivel a súlyod adott, nem nő, nem kap ingert arra, hogy növekedjen.

Mivel te Nő vagy, lényegesen kevesebb a tesztoszteronszinted, ami szintén kell az izmosodáshoz. Ha ugyanazt csinálnád, mint én, akkor sem izmosodnál úgy, mint én.

2010. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!