Érdekes itt a sport kategória. Szinte csak arról szólnak a kérdések, hogy ki mit szed és mennyit gyúr. Tényleg ennyi izomagyú ember van ebben az országban, hogy a sport fogalma nekik nem a különböző sportágak történéseit, hanem kizárólag ezt jelenti?
Szoktak még sokszor foci kategóriában is kérdezni, mivel talán ez a legnépszerűbb sportág az egyszerűsége miatt. Meg küzdősportban is rengetegen, hogy melyik a jobb harc stílus. Akik kerékpároznak versenyszerűen sokkal kevesebben vannak, így érthető nincsen kérdés. "Labdajátékok - Téli sportok, Vízi sportok" Vízi sportokról nem lehet túl sokat beszélni, téli sportokat elhanyagolható számban űznek.
A testépítéshez meg hozzá tartozik a futás, a súlyzós/saját testsúlyos edzés, ami direkt az egészséget és a fizikumot célozza meg, nem beszélve arról, hogy aki húszévesen kezd el sportolni annak nincs túl sok lehetősége a súlyzós edzésen kívül, amiben !ennyire eredményes lehet. Az is ebben a kategóriában kérdez aki fogyni szeretne, így nem meglepő, hogy itt vannak túlnyomó többségben a kérdések, és nem nem hiszem, hogy ennyi izomagyú ember van az országban bár attól függ te mit értesz ez alatt, szerintem nem baj, ha az ember foglalkozik a testének egészségével.
" a sport fogalma nekik nem a különböző sportágak történéseit, hanem kizárólag ezt jelenti?" Más sportágakat is figyelemmel követnek az emberek, például nem régen volt az EB láz az országban.
Ha meg arra érted, hogy miért nem látnak túl a súlyzós edzésen, szerintem elég sok fiatal focista, kézilabdázó, küzdősportoló van.
Én értem a kérdésedet! Igen itt eddig terjed a szinvonal... "kinek mekkora melle, bicepsze, combja stb." van.
Ha normális választ akarsz és nem testépítő vagy, ne itt kérdezz.
* Mert vagy nem tudnak válaszolni neked és üresen marad kérdésed.
Vagy trollkodnak.
Vagy téged is testépítőnek néznek. :)
Mert ezt az internetes közösséget ez a téma érdekli. Illetve a testépítés nem klasszikus értelemben vett sportág, sokkal több ember tudja nagyobb sikerélménnyel csinálni hobbi szinten, mint más sportot. Az utcán is több "gyúróssal" találkozol (mert az ilyen 3 éve kondizgatok gyerekeket nem nevezném testépítőnek), mint mondjuk atlétával. Ez az intetnetes közösségre hatványozottan igaz, mert sokaknak az edzésre a motivációjuk kimerül abban, hogy nagyobb akar lenni.
Ráadásul nem kell hozzá szokványos értelemben vett tehetség. Kitartás, étkezés, genetika ugyanúgy kell, mint egy magasugrónak, de az atléta azért lett magasugró, mert a magasugró technika elsajátításakor tehetségesebbnek bizonyult a társainál. A testépítésben ilyen technikai tudásra nincs szükséged, megtanulod a gyakorlatokat helyesen aztán nyomhatod.
Ezenkívül hihetetlenül reprezentatív. Az utcán mindenki azonnal látja hogy mekkora vagy, ez néhány ember szemében valamiféle tiszteletet kölcsönöz. Viszont egy thai box bajnokról nem feltétlenül mondod meg, hogy ő 15 éve aktívan sportol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!