Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvenyomás és hidalás most...

Fekvenyomás és hidalás most hogy is kell ezt jól csinálni?

Figyelt kérdés

Én mindíg igyekszek mindent minél szabályosabban csinálni nem hidalok soha csak ha már másképp nem menne ki az utolsó 1-2 ismétlés de a többi az szabályos.Viszont van egy haverom akivel edzek ő hidal mint állat és jóval erősebb nálam mellben de csak a lapockája érinti a padot a talpa pedig a földet elég extrém látvány próbáltam utánozni egyszer de majd ketté tört a gerincem én ha hidalok még akkor is a padon van a fenekem de az övé több mint 10 centivel magagsabban.Most akkor hogy is van ez jobban mert rákerestem a googleben de semmi egyértelműt nem találtam,volt egy fórum ahol azt írta valaki,hogy hidalva jobban fejlődik a mell ami elég furán hangzik mivel úgy már a hát is besegít a fekvenyomásba rendesen.

Ja és a haverom szerint ahogy én csinálom úgy csavarja a vállat és kikészíti rövid időn belül bár én semmi csavaró hatást nem tapasztaltam,ezt hidalás nélküli nyomásra értem.


2010. ápr. 18. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy ahány gyúros van mindig van egy igen erős haverja na mindegy nem ez a kérdés. De a válaszom az, hogy leszarom nem vetted észre, hogy vagy ezer ember ilyen hülye kérdéseket tesz vel és egy válasz nincs rá olyan unalmas. Ha egyszer izmot építesz akkor használd is és normálissat is tudsz majd kérdezni.
2010. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A haverom csak mellben erősebb 20 kilóval valamint hátazásban.A válaszod elég hülyén van fogalmazva nem tudom észre e vetted miközben a hülye kérdésekről papolsz.De ha annyira érdekel kerestem itt a kérdések közt és a googleben csak nem találtam a hidalásra vonatkozóan érdemleges infót.Ja és mi nem azért gyúrunk,hogy izmot építsünk hanem,hogy erőt növeljünk az izom csak másodlagos tényező.


Ezért lettem volna arra kiváncsi az ilyen hidalás menyire szabályos és hatásos technika ha többet akarsz kinyomni illetve a ha állandóan hidalva nyomsz akkor ez mennyiben veti vissza vagy ép segíti elő a fejlődésed?

Úgyhogy nem értem mi baj van ezzel a kérdéssel?

2010. ápr. 19. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom a hidalás hülyeség, ha azzal akarsz fejlődni.

[link]

itt se hidal a fickó. Fekvenyomóversenyen láttam, hogy ott hidalnak, mert segít, hogy többet nyomj kicsivel az 1 ismétléses maximumodba, de az is csak úgy szabályos, hogy a segged és a lapockáid érintik a padot, egyrészt mert ha nem így csinálod sérülés veszélyes, másrészt nem fogadják el a nyomást szabályosnak.

2010. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz a kimerítő választ.sokat segített
2010. máj. 3. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!