Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot nem késő...

Milyen sportot nem késő elkezdeni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék komoly versenyekre járni, a cél mindössze az egészséges életmód és atletikus alkat. Nemrég derült ki hogy 1-es típusú cukorbetegségem van és azt ajánlották hogy kezdjek sportolni valamit, különben még a diéta mellett is egy csontvázra fogok hasonlítani, tekintve hogy alapból sovány alkat vagyok.


A környékemen nem indul kezdő csapat semmiből a haladókhoz meg nem fognak berakni, így csapatsportok kizárva.

A jógát, úszást és a táncot nem szeretem.

Mit ajánlotok?



2016. júl. 10. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Testépítés.
2016. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Kettlebell, TRX, crossfit
2016. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem a vesrenyzés, a profi lét a cél, akkor bármit elkezdhetsz, ami csak érdekel.


De próbálj meg olyat választani, amit szívesen csinálsz, hiába mondja valaki, hogy menj testépíteni, ha rémesen unalmasnak fogod találni, akkor úgyis abbamarad, de ugyanezt bármire el lehet mondani.


Próbálj ki minél több dolgot, amire lehetőséged van, előbb utóbb megtalálod ami hozzád illik

2016. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ebben van igazság, de például, tegyük fel, hogy megy el egy 25 éves egy küzdősport edzésre? Nem lesz kivel edzenie, és mehet is, vagy ugyan ez például a labdarúgás, sehova nem fogják beállítani, meg edzetni sem, idősebb korban. Szóval (!szerintem!) nem minden sportot lehet elkezdeni idősebben.
2016. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a futást mindenkinek csak ajánlani tudom,főleg terepen ha van rá lehetőséged,marha jó kondid lesz tőle és már 1-2 hét után érezhető változást lehet vele elérni. Ajánlani tudom,a kezdőknek,közép haladóknak való beosztásokat,ilyen 2 perc futás 2 perc séta 10x majd egyre többször megismételve,majd váltogatva,csökkentve az időt stb. Szóval szerintem egy próbát megér. Én gyűlöltem futni,de rá kellett szánnom magam bizonyos okok miatt,de azóta is imádom,és ha nem is minden nap,de minimum heti 3-4x eljárok futni. (És csak egy jó cipőt igényel,na meg kitartást! ) ;)
2016. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

eddz, ami lehet testépitő,súlyemelő,erőemelő,erősember edzés vagy crossfit,saját testsúlyos edzés

gördeszkázhatsz,parkourozhatsz,heti 3-4 futás

nézelődj neten, sok minden van,próbáld ki ezt-azt, és válts ha unod:)

ha pl 2-3 évig testépitő edzést végzel utána is áttérhetsz pl erőemelő edzésre, tehát nem feltétlen kell elhatározni magad mellette ha nem akarsz versenyezni(de simán benne van, hogyha 30évesen döntesz úgy hogy szeretnél, még simán mehetsz akkor is )

2016. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4-es: az egyik ismerősöm 30+ évesen kezdett el boxolni. Lement egy terembe, keresett egy edzőt, megbeszélte vele, hogy szeretné kipróbálni, az elkezdett foglalkozni vele. Ő is és az edző is tudja, hogy 0 eredményt fog elérni, nem is erről szól a dolog, néha kesztyűzik is másokkal de semmi komoly, csak gyakorlás szinten.


Persze, egy profi klubba nem lehet már leesni ennyi idősen 0 tapasztalattal, de ha valakinek éppen egy közdősport az álma, vagy az, hogy sör-virsli focimeccseken tolja, akkor simán talál hozzá társakat (legalábbis egy közepesebb településen)

2016. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!