Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 16 éves lánynak milyen...

Egy 16 éves lánynak milyen sportot nem késő elkezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3.-os g imis vagyok és szeretnék egy új sportot elkezdeni. Tudni kell rólam, hogy általános suliban szertornáztam, táncoltam, röplabdáztam, de különböző okok miatt, abbahagytam őket. Kb. 2 éve bulimiás lettem azóta pedig különböző evészavaraim voltak, majd zugevő lettem, és meghíztam. Nem vagyok kövér, de ahhoz kepest, hogy mindig is vékony, csupaizom, izgő-mozgó gyerek voltam ez SZORNYU állapot nekem. Szerencsére kezdek felépülni, és még fájnak a lelki sebeim, de gyógyulgatok. :)

Imádok önfeledten csapatban játszani, de önállóan is szeretem megmérettetni a tudásom. Mivel szeretem is csinalni, a legtöbb sporthoz van érzékem. Ezeket a drága aerobic klubokat utálom, nem nekem valónak, akárcsak a konditermek...

Milyen sportot javasoltok, ami nem túl drága, és nem túl ritka? (Kisebb városban lakom, itt nincs túláradóan sok lehetőség)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 7. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
amihez kedve van
2015. nov. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Lehetőleg olyat szeretnék, ahol sikerélményem lenne.

Legszívesebben akrobatikus tornára mennék, de ott pl. van felső korhatár amibe már nem férjek be.

2015. nov. 8. 00:27
 3/14 A kérdező kommentje:
*férek
2015. nov. 8. 00:28
 4/14 anonim válasza:
100%
Ha tornáztál és erős vagy, próbáld ki a crossfit-et.
2015. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 aikiboxer ***** válasza:
Küzdősportokra nem gondoltál még? Ökölvívó vagy kick-box / thai box edzés talán van a városkádban, mindegyik nagyon jó sport és nőként még van esélyed komolyabb sikerélményre is bennük.
2015. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, kick-boxra én is gondoltam, van is itt egy jó egyesületük, csak nem tudom hogy nem késő-e elkezdeni. Ezek szerint te úgy gondolod hogy nem az?

2015. nov. 8. 10:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan küzdősport, vagy harcművészet amit késő elkezdeni. És valóban 2-3 év után lányként akár még eredményes versenyző is lehetsz.
2015. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
a futás minden sport alapja! ez az amit soha nem késő és soha nem korai elkezdeni! :) de ha szeretsz csapatban játszani és van labda érzéked a kézilabdát ajánlom! sokat kell benne futni izgalmas van sikerélmény és nem teszi tönkre az izületeid :D vagy esetleg valamilyen küzdősportot!
2015. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 *Glissade* ***** válasza:

Attól függ!

Mérlegelned kell, hogy tovább folytatni akarod-e az "ízűlet gyilkosabb" mozgásokat: szertorna, tánc és társait.

Amiről pontosan tudod, hogy idővel kiöregszel és nem leszel már annyira ügyes.

Illetve ha arra hajlamos vagy vissza eshetsz az evési zavarokba is stb.


Vagy választasz egy olyan sportot, ami nem igényel sovány alkatot, ezáltal talán nem fogsz majd hadilábon állni az étkezéssel.

Illetve ami nem veszi olyan szinten igénybe az ízűleteket és nem mész benne nyugdíjba 30-35 évesen.

2015. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!

Mit gondoltok, a harcművészeti sportok és a kézilabda mennyire terheli meg az ízületeket?

Ezen a kettőn gondolkodok leginkább. Továbbá futni már elmentem párszor, (futópálya hiányában sajnos betonon). Milyen gyakorisággal érdemes futni, hogy azért mégsem tegyem tönkre a térdeimet?

2015. nov. 8. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!