Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 16 éves lánynak milyen...

Egy 16 éves lánynak milyen sportot nem késő elkezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3.-os g imis vagyok és szeretnék egy új sportot elkezdeni. Tudni kell rólam, hogy általános suliban szertornáztam, táncoltam, röplabdáztam, de különböző okok miatt, abbahagytam őket. Kb. 2 éve bulimiás lettem azóta pedig különböző evészavaraim voltak, majd zugevő lettem, és meghíztam. Nem vagyok kövér, de ahhoz kepest, hogy mindig is vékony, csupaizom, izgő-mozgó gyerek voltam ez SZORNYU állapot nekem. Szerencsére kezdek felépülni, és még fájnak a lelki sebeim, de gyógyulgatok. :)

Imádok önfeledten csapatban játszani, de önállóan is szeretem megmérettetni a tudásom. Mivel szeretem is csinalni, a legtöbb sporthoz van érzékem. Ezeket a drága aerobic klubokat utálom, nem nekem valónak, akárcsak a konditermek...

Milyen sportot javasoltok, ami nem túl drága, és nem túl ritka? (Kisebb városban lakom, itt nincs túláradóan sok lehetőség)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 7. 23:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire megy szét az izületed a genetikán is múlik. Jellemzően ahol több a sparring ott jobban meg lesznek terhelve az izületeid, ha mértékkel csinálod, akkor egyiknél se lehet gond.
2015. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 *Glissade* ***** válasza:

Én a kézilabdáról és a harművészetekről nem tudok nyilatkozni ilyen témában. :)


Viszont épp tegnap vágtam neki véletlenül egy 8kg-os kettlebellt a térdemnek. Nem fájt, de olyan szinten kiakadtam, hogy még a mai napig csak erre tudok gondolni: az érzésre amit átéltem... elég rossz:((((((((

Ha ilyen érzés harművészeten, ha esetleg térden rugnak én nemigen akarok sparringolni

2015. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
:) egy edzésen senkit sem !rúgnak! térden, mivel komoly sérüléssel járna. Furcsa de a küzdősportokba kevesebb a komoly sérülés, mint például fociban, kézilabdában. Az edzők nagyon figyelnek az ilyenekre. Az izületeket is csak úgy teszi tönkre, hogy ha valaki 8-10 évig masszívan heti 5x sparringol thai boxon és a sok ütéstől, rúgástól szó szerint szétmennek az izületei.
2015. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 *Glissade* ***** válasza:

Igen ezt tudom, hogy jobban vigyáznak egymásra, de ha tegyük fel becsúszik?

Krav magára jártam egy ideig, mert rohadtul élveztem, hogy "birkózhattam" a partneremmel. :))))

Illetve fejlődni is lecetet, mert a kezdők mellé általában haladóbb partnert osztot be az edző, aki inkább arra ment rá, hogy nekem segítsen és ne magát edze.

2015. nov. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!