Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot érdemes elkezde...

Milyen sportot érdemes elkezdeni 18 évesen bármibe belevágnék csak el akarok végre érni valamit?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mit akarsz elérni?
2015. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már mindegy csak be akarom bizonyítani érek valamit ,és eddig nagyon sok mindent csináltam ,de sajnos abba kellett a legtöbbet hagynom mert nem engedtek előrébb lépni olyat keresek amit egyedül csinálhatok megnyugtat vagy felbosszant és bármennyit beleadhatok
2015. máj. 24. 09:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Kb az összes egyéni sportot felsoroltad. Ha nem akarsz versenyezni, csak a saját fejlődésed érdekel, akkor bármit választhatsz a lényeg az, hogy tűzz ki magad elé célokat és folyamatosan figyeld a fejlődésed.


Lehet, hogy nem fogsz 3 órán belüli maratont futni, lehet, hogy sosem lest 50-es karod a gyúrástól, de bármit is választasz látni fogod a fejlődést.


Azt viszont senki nem tudja megmondani neked, hogy mi az amit nem fogsz megunni pár hét után, van aki szerint egy teremben vasakat emelgetni unalmas, mások szerint az uszodában oda vissza tolni a hosszokat kibírhatatlan, mégis mindegyiknek megvannak a rajongói, találj olyat, amit te is bírsz, akkor nem fogod abbahagyni

2015. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igazából ebbe nehéz tanácsot adni, neked kell tudnod, hogy mi érdekel igazán. Ha hölgy vagy, elkezdhetsz táncolni, zumbázni, amik nem igazán komoly sportok, de ha eddig nem nagyon mozogtál, érdemes olyat csinálni, ami azért annyira nem megeröltető, és szórakoztató is. Persze ha fiú vagy, akkor is csinálhatod ezeket, csak gondolom akkor kevésbé érdekel ez a dolog. Ha mindenképp egyedül akarsz, akkor menj el biciklizni, kocogni, úszni stb, vagy válts ki magadnak egy kondibérletet. Ha olyan sportot akarsz ami lenyugtat, javaslom a jógát, az tényleg csodát tesz.
2015. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 aikiboxer ***** válasza:

Kezdetnek valami testépítés dolgot:

- Súlyzós edzés konditeremben

- Vagy otthon saját testsúlyos (például Fegyencedzés)

Mellettük kocogás.

2015. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A kettlebellt tudom ajánlani. Nem azért, hogy nyerj valamit, vagy híres legyél, hanem befektetésnek az egészségedbe, a testedbe. Otthon is, egyedül is tudod csinálni, és erősít is, kondícionál is, időtlen férfias sport. Egyébként jó alapot ad bármelyik másik sporthoz is. Én 37 évesen kezdtem el, és sajnálom, hogy valaki nem mutatta meg, amikor mondjuk 14 voltam, de ez az egyik jó dolog benne, hogy bármikor el lehet kezdeni. Pavel Tsatsouline dolgait keresd(enter the kettlebell(alapokhoz), simple&sinister(napi edzéshez) - torrenten is), mindegyik könyve, videója nagyon jó. Angol kell hozzá, mert magyarul nem sok minden van meg tőle. 16 kilóssal kezd.
2015. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igazából mindegyikben van valami igazság és csak úgy akarok egyedül lenni hogy lehetek csapatban az is jó mert egyedül néha unalmas ,de pl mint a box egyedül vagy ,de még is csapatársakkal a fegyencedzést csinálgatom most ,de egykézen nem tudok megálni csak kettőn azt nem tudom mikor érem el :/
2015. máj. 24. 10:17
 8/16 anonim ***** válasza:

"Már mindegy csak be akarom bizonyítani érek valamit"


Ezt sosem fogod tudni bebizonyítani. Ez nem sport kérdése, vagy eldöntöd hogy érsz valamit, vagy nem. Mások szemében úgysem fogsz érni semmit (jó esetben de, pont annyit fogsz érni mint egy ember de mások véleményére ne építs mert általánosságban bizonytalan)


"olyat keresek amit egyedül csinálhatok megnyugtat vagy felbosszant és bármennyit beleadhatok"


Akkor bármit csinálhatsz ami nem csapatsport, és nem kell feltétlenül edző hozzá. Tényleg, gyakorlatilag bármilyen mozgás lehet, még csak be sem kell skatulyázni ebbe vagy abba a sportba.

2015. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó kösz igaz hogy felesleges mások véleményére adni mert annak nincs túl sok értelme ,de csak az motivált hogy ha valamibe belekezdek nem akarom félbehagyni meg linkeskedni csak rendesen csinálni és nyomni életemet valami sportnak szentelni mint egyszer csináltam ezt egy tömegsportal ,de az elmelegedett ,és inkább olyat akarok amit egyedül vagy edzővel csinálok vagy teremben ,és van hova fejlődni
2015. máj. 24. 13:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Kezdj el futni:

- Ha a cipőt leszámítjuk, akkor gyakorlatilag ingyen van. A cipő egy 20-as a használható neutrális, a stabil talán egy 10-essel drágább. Kifutó modelleknél viszont ki lehet fogni féláron is.

- Bárhol tudod csinálni, ahol van elég tér hozzá. Városban lehet fartlekezni, vidéken meg gyakorlatilag bármelyik kisebb úton tudod csinálni.

- Nem muszáj csapatban űzni, lehet egyedül is, én pl most 1 éve egyedül futok, előtte meg 2 évig csapatban toltam.

- Rengeteg verseny van. Ezeknek van pár ezres nevezési díja, de azt ki lehet nyögni, ha versenyezni akarsz. A kisebb, helyi versenyek általában nevezési díj nélküliek, azokon viszonylag könnyű jó helyezést elérni. Jó edzéstervvel 1-2 év alatt érmes lehetsz helyi versenyeken, a komolyabbakhoz azért ennél több kell, de az a része csak rajtad múlik, hogy hajlandó vagy e mondjuk heti 5x keményen edzeni, stb...

2015. máj. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!