Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a Chang stílusú shaolin...

Milyen a Chang stílusú shaolin kung fu?

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 08:37
1 2
 11/16 aikiboxer ***** válasza:
Persze, világos, #1-es válaszoló hozta fel a boxot referenciának, én csak helyrebillentettem.
2016. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Ez igaz.

Mindegy kérdező szerintem ne itt érdeklődj utánna ilyen dolgoknak mert bárki bármit állíthat. Szerintem jobban teszed ha inkább elmész azokra az edzésekre amik tetszenek és majd magad eldöntöd.

2016. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Fingom sincs hogy mi ez a stílus, mivel lassacskán 2 évtizedet eltöltöttem a küzdősportok, harcművészetek világában, elég referencia számomra hogy a stílus nem túl jó, de annyira biztos nem, hogy ismerjem. Ez nem nagyképűség, de furcsállom, hogy még sosem hallottam a chang stílusról.


Amúgy annyit hozzászólva a vitához, hogy szerintem a kung fu egész oktatására egy visszajelzés, hogy Sűrített levegőbe gyerekként annyi nem szorult, hogy tiszteljen más stílusokat, illetve más stílusok gyakorlóit.


Egyébként a vita tárgya nem is létezik. Miért is nem látunk soha sehol egyetlen egy boxot reklámozó plakátot sem ? Ellenben kung fus plakátokkal tele van az aluljáró.


Roce-roys reklámot se sokat adnak a tvben, mert evidens hogy egy csszett jó kocsi...

2016. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Már évek óta boxolok eszemben sincs mást kipróbálni.Csak van egy haverom aki ezt a Chang stílust kezdte el nemrég,jó nem szekáltam de azért meg volt a véleményem róla.Még csak nem is a kung fu-ról, többezeréves harcművészet biztos nem rossz de Magyarországon nem ugyanaz mint kínában ahol a shaolin papok vagy mik ezzel kelnek meg fekszenek.De egyszer el kellett mennem vele egy harcművészeti gálára és egy kungfus srácon kívül a többi megverte az ellenfelét,nem voltak rosszak úgyhogy kicsit meglepődtem.

Szóval csak érdekelt mások mit gondolnak róla mert én még csak nem is hallottam erről a stílusról. Csak a wing tsun-ról arról meg tudom hogy rettenetesen szar.

2016. jún. 22. 09:26
 15/16 aikiboxer ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha egy kung-fu stílus az edzésein nagykesztyűt, fogvédőt és fejvédőt kezd el használni, esetleg zsákolni is kezd, azaz a kung-fut boxszal kombinálja, akkor az pozitív előrelépés. De akkor már nem kung-furól, hanem box technikákról és edzésről beszélünk. Ettől persze még poén oda járni, meg van aki szereti a hagyományőrzést (bizonyos mértékig én is), nem baj ez. Így van ez az összes stílussal: ju jutsu, karate stb. Ha versenyképesek akarnak maradni, haladni kell a korral.


Ha lenne saját aikido klubom, oda is hívnék boxedzőt.

2016. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyébként az ökölvívás ősibb, mimt a kung fu. Csak nem keleti.
2016. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!