Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a Chang stílusú shaolin...

Milyen a Chang stílusú shaolin kung fu?

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 08:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Egyik barátom csinálta és jókat mondott róla, Boxoló barátja ellen kiválóan szerepelt, valamint egy ügyesebb Chang harcostól is olvastam, hogy nagyon jó stílus, azonban a haverom, aki Magyarországon tanulta, az ott hagyta, mert hihetetlen drága és még sincs olyan jó oktatása. A stílus tényleg elég jó, ha jól emlékszem inkább testharcos és nagyon tudja dobálni az embereket, alacsony rúgásai vannak, amik ugye nagyon jók tudnak lenni és jó a mozgása, azonban Magyarországon ahogy azt már megszokhattuk a Kung-fu stílusoktól, nagyon drága és nem annyira minőségi az oktatása. Azért nézd meg, ha a pénz nem baj, vagy meg tudod beszélni a mesterrel, hogy X dolgokért nem fizetsz, meg tetszik és szívesen csinálod, akkor megéri, mert jó leszel benne, pláne ha szabadidődben pluszban gyakrolosz. Én csak azt mondtam, amit nekem mondtak róla, meg amit láttam. Nézd meg, ha tetszik, akkor csináld.
2016. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 aikiboxer ***** válasza:
45%

"Boxoló barátja ellen kiválóan szerepelt"


Hagyjuk már ezeket a városi legendákat. Még soha egyetlen kung-fus se szerepelt jól semmilyen kezdő boxoló ellen, kb annyit ér a kung-fu a box ellen mint a kézilabda vagy a trambulin, hagyjuk már a hülyeséget tényleg...

2016. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

:'D És kérdező, aikiboxer ezt komolyan is gondolja. :'D Szegény a fotelból könnyen beszél. De ne foglalkozz vele, hülyékkel nem kell tárgyalni. A Box a ringen kívül sehol nincs amúgy. Tehát már MMA-ban is fél másodperc múlva a földön hajtogatják őket össze, a Kung-fu stílusok 95%-ának utcai körülmények között bármelyik Boxoló fél másodperc a rúgás miatt. A röhej, hogy volt ilyen Wing Tsun/Chun vs Box harc is, ahol egy Boxoló hívta ki a Kung-fu-st és a harc pár másodperc volt, mert az első lábrúgás után a Boxolónk nem tudott lábra állni. :'D És az Wing Tsun volt, ami nem a rúgás nagymestere. :D


Aikiboxer, legyél hülye nyugodtan, de egyedül, ne terjeszd a kis álomvilágod. A Box valójában egy alsó-közép kategóriás stílus, de rengeteg hátránya van, ami kezdőknél lehet annyira nem mutatkozik ki, de magasabb szinten nagyon is. A Kung-fu vs Boxot zárjuk le örökre, hót egyszerű, Kínában a Boxolókat hülyére alázzák a Kung-fu harcosok utcai körülmények között, és itt olvashattuk, hogy Szerbiában is és mindenhol, ahol jó Kung-fu oktatás van. És ez miért van így? Roppant egyszerű a válasz, a Kung-fu stílusok nagyja rúgás centrikus, ami meg nem, az kézharc centrikus. Amik tudnak egy kicsit is rúgni, azoknak a Box már nem ellenfél semennyire, amik meg kéz centrikusak, azok ellen van a Boxnak esélye, mert ott meg emberfüggő a dolog, ettől függetlenül azok sokkal fejlettebbek kézzel, mint a Box, így profi szinten nagyobb esélyük van, plusz még a kéz centrikus Kung-fu stílusok is tudnak lábra rúgni, taposni ezekkel megint ki lehet végezni egy Boxolót.


A Box az internet ásza, hát ez van, de a valóságban egyáltalán nem a legjobb stílus, sőt... messze nem. A Box csak a Boxolók szerint jó, akik csinálnak valami mást, azok mint képben vannak azokkal a dolgokkal, amiket a Boxolók nem tudnak. A Kung-fu stílusok jóval fejlettebbek és igazi harcra tervezték őket, ahol igen nagy fölénnyel szoktak győzni a Boxolók felett, de ringben, szabályok között, védőfelszerelésben, a Boxnak haza pályán, a Box van otthon. Ez ilyen egyszerű és a média ugye a ringet tolja a képünk elé, ezért van rengeteg aikiboxer féle fotelharcos. Ki kéne mosni a csipát a szemből, olvasni tapasztaltak véleményét, neked tapasztalatot szerezni és ennyi, máris képben vagy a dolgokkal. Abba meg gondoljon bele minden Box fan, hogy nincs még egy olyan stílus, amit olyan könnyen le lehetne győzni, mint a Boxot. Konkrétan elég, ha jól tudsz rúgni front kick-et, vagy oldalsó rúgást és ennyi. :'D Kézzel meg csak legyél gyorsabb nála, ez meg gyakorlás kérdése. Szóval ez a Box a valóságban. Most pedig jöjjön a babyrage a fotelharcosoktól és Boxolóktól...

2016. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 aikiboxer ***** válasza:
37%

Olyannyira fotelharcos vagyok, hogy bátran lejöhetsz mondjuk az UTE-be kipróbálni magadat, csak nehogy kiirtsd az egész termet, mert ugye egy kung-fusnak ez csak pár másodperc. :)


De tényleg nyugodtan lejöhetsz hozzánk is vagy Magyar Honvéd edzésére, sok sikert a boxolókhoz. :)

2016. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Azért ez a Chang stílus nem tűnik gagyinak:

[link]

[link]

[link]

2016. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Bocs az elsőt véletlen kétszer linkeltem ezt akartam helyette:

[link]

2016. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

hát szerintem elég fos, ennyi szarul kivitelezett osoto garit ritkán látni egy helyen. ha igy csinálod, nem te viszed le az ellenfelet, hanem téged vágnak földhöz. A legfontosabb része, a kuzushi hiányzik...


persze full kontakt küzdelem sehol...

2016. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Full contactban is versenyeznek :D
2016. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 aikiboxer ***** válasza:
Tehát én nem szeretem senki sportját fikázni és nem is teszem; de amit itt látunk, az egy szórakoztató hagyományőrző mozgáskultúra, kb baranta és karate szintű. Sehol egy zsák, sehol egy fogvédős kőkemény sparring. Rengeteg levegőkékítés, felesleges és használhatatlan technikák sokasága, rossz beidegződések, robotember mozgás... Ami van néhol ütés célpontra (1:45-nél például) az egy kalap sz.r, a mester is mindjárt szétesik, az ütések erőtlenek és rövidek stb. Ez nemhogy egy boxnak, de még egy versenykaraténak se ellenfél. Bocs de 20 éve ennél jobbat toltunk shito-ryun.
2016. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

De a kérdező nem azt kérte hogy hasonlítjuk össze a box-szal , ő szóba se hozta.Lehet hogy nem feltétlen verekedni akar hanem pont ilyen "hagyományőrző mozgáskúltúrára" kíváncsi.

De van egy ismerősöm aki ide jár és tudom hogy van náluk fogvédős sparring és zsákolás is.

2016. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!