Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a "spártai" edzés? Mikor ennek köze sincs ahhoz, ami ano lehetett, meg ez inkább csak egy bohóckodás.

Figyelt kérdés
Gondolom kapom majd most 1-2 embertől az ívet rendesen. De nekem ne mondja senki,hogy ez nem egy újabb divat... :) Ja és még mielőtt megkérdeznék az ilyen illetők. Kerékpározok,és edzőterembe járok. :)

2016. jún. 6. 06:15
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az edzést kritizálta, hanem magát az elnevezését, hogy manapság már minden "spártai", mert a 300 óta divat lett. Pont mint a fegyencedzés vagy a kommandós edzés, mert az olyan "badass"-en hangzik.


Szóval az elnevezés tényleg vicces kicsit, de ha valakit motiválnak a spártaiak/börtönlakók/kommandósok stb. az edzéshez, akkor a cél szentesíti ez eszközt.

2016. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Cortez70 ***** válasza:
Külömbség? M-mel leírva, lol. Írni sem tudsz te szerencsétlen idióta. Menj vissza a napközibe kisgyerek.
2016. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Utolsó Üdv az első értelmes válasz.. Az edzést is "kritizáltam" de tényleg inkább a nevét. Gyógyszerészünk szerint köcsög vagyok,mert leírom a vélemémyem.. csak ezért? Hát tudlak sajnálni... :)
2016. jún. 6. 10:40
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

A spártai edzés ötletes elnevezés, mert 1 széria 300 ismétlésből áll.


25 húzódzkodás

50 elemelés 60 kilóval

50 fekvõtámasz

50 zsámolyra ugrás (60 centis)

50 „ablaktörlõ” földön 60 kilós rudat tartva

50 Kettlebell (16 kg) felvétel és kinyomás (érintse a padlót ismétlések között)

25 húzódzkodás


Aki ezt minden nap legalább egyszer megcsinálja divatból, annak minden elismerésem.


De most komolyan nevekbe, elnevezésekbe belekötni már kisiskolában is gáz volt.

Ha valaki lejön egy box edzésre, akkor küldjük el egyből, hogy te sosem leszel igazi boxoló, mint Mike Tyson ? Vagy mi ? Igen ők sem lesznek spártaiak, de ezt ők is tudják szerintem.

2016. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Egyébként:

[link]


Akibe tisztelet nincsen, mint benned Kérdező, mi azonnal kivágjuk az edzőteremből. Gondolkozz el azon, hogy kivek hogyan beszélsz, és hogy szemtől szembe is ilyen hangnemet engednél -e meg magadnak, mert biztos hogy nem :).

2016. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Kai Greene utód,30 éve súlyzózó veterán RAJcos! Én itt fejeztem be,mert kivisítottam magam rajtad.


Honvéd.. Veled meg a többiekkel normálisam beszéltem. Nem értem a problémád. De aminek nem látom értepmét annak nem is fogom. Szép dolog ez a 300 elem,de ennyi. Megcsinálod feljön tőle jobb esetben 2-3 kg izom de ennyi. :) Nem fogok a véleményem megváltoztatni senki kedvért ha tetszik ha nem. Testépítő harcosunk meg jó volt ma délelőtt bohócnak a dührohamjai miatt ennyi. :) Nézz szét. Senki másnak nem "ugattam" be. :)

2016. jún. 6. 10:58
 17/43 anonim ***** válasza:
A fegyenc edzést miért nem tartod divatnak? Sokkal többen csinálják, mint a spártait, és attól sem lesz fegyenc aki csinálja.
2016. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 Cortez70 ***** válasza:
Nem érdekel más véleménye, de azért kiírsz egy kérdèst. Fuck logic. Mondtam, hogy idióta vagy töki.
2016. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 aikiboxer ***** válasza:
Még annyit ezekhez a divatos edzésfélékhez, hogy alig lehet kezdőknek is érthető könyvet találni. A Sárga kapszula egy üdítő kivétel, de az edzés részénél már ez is elvész a részletekben. Az egyetlen igazán jól megírt kezdő könyv a fegyencedzés. De ehhez meg az kell, hogy egy csomót bullshiteljen az Alcatrazban eltöltött 19 évéről meg az olyan hátizmokról mint a liftkábel stb. Ha valakit a spártai feeling mozgat meg, mondjuk mert látta a Spartacust vagy a Hannibált, akkor ez viszi őt ki a karosszékből. Sokféle edzést lehet csinálni, kinek ez jön be, kinek meg az.
2016. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
18%

Cortezzel meg Honvéddel fölösleges vitáznod, az egyiknek a koksz vitte el az agyát, a másiknak a sok ütés. Korlátolt és buta emberekkel fölösleges vitázni.


Fizetsz azért, hogy heti 2 órára spártai harcos lehessél. Ugyanakkora hülyeség mint a k1 meg az mma, ott is elhiszed gogy te vagy a harcművészetek kevert mestere. A szép ezekben a dolgokban, hogy úgyanúgy ahogy a k1 eltűnt az mma és a spárati kamu is el fog tűnni, ezek hirtelen fellángolások.

2016. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!