Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a "spártai" edzés? Mikor ennek köze sincs ahhoz, ami ano lehetett, meg ez inkább csak egy bohóckodás.

Figyelt kérdés
Gondolom kapom majd most 1-2 embertől az ívet rendesen. De nekem ne mondja senki,hogy ez nem egy újabb divat... :) Ja és még mielőtt megkérdeznék az ilyen illetők. Kerékpározok,és edzőterembe járok. :)

2016. jún. 6. 06:15
1 2 3 4 5
 1/43 Cortez70 ***** válasza:
74%
Miért, ez divat? Senkit nem ismerek aki így edzene. De amúgy is letojom, hogy ki mit csinál. Ennyi. ;)
2016. jún. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 aikiboxer ***** válasza:
91%

Nem értem, neked milyen személyes hasznod származik más edzésformák kritizálásából. Miért lenne "csak bohóckodás", ha valaki edz valamit? Ettől a te edzésed több lesz?


Azért jók az ilyen fegyenc-, spárta-, kommandós- stb. edzések, mert sok embert ez motivál. A motiváció pedig nagyon fontos.

2016. jún. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

1. Senkit nem ismersz..Inkább hagyjuk...


2. Motiválni bármi tud. A futás is,a hegymászás,túrázás,stb. De Milyen érdekes én 4-5 éve sehol nem hallottam,hogy spártai edzés,most jött be kb 3 éve,úgyhogy ne mond,hogy nem divat. Nem is az edzéssel van baj. Hanem,hogy akik ezt csinálják azok 80%a el is hiszi magáról,hogy ő tényleg spártai,és ez inkább a vicces az egészben. :) Bár az egész edzésnek nem sok értelmét látom. Mert állóképességre ott a futás,kerékpár,stb Izom tömegnövelésre,formálódásra meg a kondi. :)

2016. jún. 6. 06:47
 4/43 Cortez70 ***** válasza:
93%
30 éve edzem súlyzókkal. Semmi közöm a spártai edzéshez, de nem is kritizálom mások módszereit. Kis gyokér vagy ha azzal foglalkozol, hogy más hogyan edz. Ennyi.
2016. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 aikiboxer ***** válasza:
100%

Kérdező meg kell mondanom neked, hogy a futást, úszást, kerékpározást az emberek többsége végtelenül unalmas sportnak tartja. Nagy többségnek egyáltalán nem motiválók ezek a sportok.


A súlyzózásnak meg a legtöbb ember neki se mer fogni. Nem tudja, hogy kezdje el. Nem mer lemenni egy terembe, otthon meg nem tudja, hogy csinálja. A legtöbb ember számára ez is egy végtelenül unalmas sport, azontúl nagyon nehéz is, és nehezen jön az eredmény.


Cortezt meg ne kóstolgasd, mert a kisujjában több edzés van mint benned valaha is lesz.

2016. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Nem halottam még róla, de valamire biztosan jó.
2016. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Noblesse Oblige ***** válasza:

Azért mert a kedves kondi vezetők és fitneszedzők felismerték, hogy a mozgás a mai coach potato és fészbúk kempelős világban nagyon nehéz az embereket motiválni.

Menjen futni? De az marha fárasztó! Bicajozzon? De ahhoz meg nincs se terep se bringó! Kondizzon? De drága a bérlet, és amúgy sem tud ott magával mit kezdeni... mindenre van kifogás.


Ezért vannak manapság divatos köntösbe bújtatva különböző edzéstervek, összeállítások. A fegyencedzést sem fegyencek dolgozták ki, és írtak róla könyvet.


Ez itt az emberek motiválásáról szól. Ha valaki csak azért kezd neki bármely edzésformának, mert jól hangzik a neve, tetszik az előtte utána képek, és nekiáll, akkor már nem hiába volt. Hogy ez vicces-e? Csak annyira mint minden marketing ami célhoz ér. Az élelmiszeren, az életmódon át, a lakásberendezésig.


Ha ennek hatására valaki neki kezd és csinálja, akkor az már fél siker. Aztán ha komolyan érdekli ez az életforma, szereti és csinálja, mert rájött, hogy két lábemeléstől nem szakad le a lába, akkor majd úgy is orientálódik, utánanéz és csinálja a maga tervében, ütemében. Ezeknek a divathullámoknak egy céljuk van: kezdj neki, kezd el!

Sok embert ismerek, akit így húztak be konditeremben vagy kezdet neki az alakformálásnak, ma már nem biztos, hogy mind meg is maradt ennél, de az első lépés ezzel kezdődött.

2016. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 likebike ***** válasza:
73%

De tényleg,ennek a kérdésnek értelme sincs.Ez olyan,mintha azt mondanám,hogy milyen hülye az,aki nem scitec fehérjét,hanem mhn-t használ.Pedig az mhn jó márka.

Te súlyzós edzést "végzel",más meg spártait vagy calisthenicset,nem jöhet be mindenkinek minden.Meg milyen lenne,ha mindenki súlyzózna,nem lenne hely a konditeremben:DDD

Szóval,nem értem mért nem lehet tiszteletben tartani egy másik sportformát.Engem nem érdekel sem a kommandós,sem a spártai edzés,csak a súlyos edzés,mégis tiszteletben tartom a másik sportot,sőt,ezzel foglalkozó barátokat is szereztem.Szerintem neked is a saját dolgoddal kéne foglalkozni,jó tanács.

Cortez meg egy tapasztalt testépítő,nem ártott neked semmivel,brutál formája van,szóval nem kéne belekötnöd.

2016. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Cortez70 ***** válasza:
70%
Gyógyszergyárban melózom töki. Itt gurulnak a gyógyszerek, csak nem hozzám. Amúgy meg beégtél mint a szar; idejöttél fikázódni, de senki nem értett egyet veled kisgyerek. Ne erőlködj, nem megy ez neked. Nulla agyad van hozzá öcsi.
2016. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Tudod Coleman 2 ezt nem beéhésnek hívják,hanem realitásnak. Mert az említett dolognak értepme nincs. Ehhez tartom magam. Hiába köpködtök 10en vagy 100an nek érdekel. Erre mondják,hogy nem megy a nyáj után,s ez es esetben nek beégés hanem külömbség. :)
2016. jún. 6. 10:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!