Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet bármi negatív következmé...

Lehet bármi negatív következménye annak, ha rosszul csinálom a jóga gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Ma úgy döntöttem, hogy kipróbálom az egyik jógavideót (kezdőknek), de a második perc után rosszul lettem, megszédültem, és elsötétült minden. Ha nem lett volna mellettem a szék, hogy azonnal leüljek, valószínűleg összeestem volna. Előtte jól éreztem magam, szóval ez lehet attól, hogy esetleg rosszul csináltam a gyakorlatokat?
2016. máj. 21. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. a helyes legzes (mikor szivod be es mikor fujod ki) nagyon fontos. A gyakorlatok 99%-at lassan kell csinalni, ez egy atlag torna dinamikajahoz szokott embernek nehezen megszokhato sokszor. A kitartaskor v nyujtaskor szinten lassan, a legzes segitsegevel mehetsz csak meg " melyebbre"
2016. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
ha púposan,vagy enyhébb-közepesebb-súlyosabb gerincbántalommal erőlteted az előrehajló és feszítő ászanákat,akkor simán kiszakíthatod a porckorongodat.
2016. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. Eroltetni a jogaban semmit sem szabad. Amugy meg kifejezetten jot tesz gerincbantalmakra. En pl anno ugy 10 evvel ezelott pusztan ezert kezdtem el jogazni. Aztan minden mas szempontbol is megszerettem.

Kerdezo, olyan dvdt ne hasznalj, ahol nem ternek ki a legzesre es a tipikus tartasi hibakra/megfelelo kivitelezesre. Egy jo dvdn elhangzik, h hol, mikor es mit "kell" erezned.

2016. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 22. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!