Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minőségi katana-t szeretnék...

Minőségi katana-t szeretnék csináltatni így elsősorban olyan emberek véleménye érdekelne akik értenek a japán harcművészhetekhez (Kenjutsu, Kendo, Iaido)?

Figyelt kérdés

Ez lenne a bolt címe, amit találtam.

Azt már megfigyeltem, hogy a Masamune-féle Soshu Kitae ára egyre emelkedik. Ez azt jelenti, hogy egyre többen veszik? Illetve hogy minőségi a termékük? Mennyire megbízhatók ezek a katana-k? Állítólag egy jó katana szinte eltörhetetlen. Véleményeket várnék.


[link]


2016. máj. 20. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én értek a harcművészetekhez, de a kardokhoz nem. Tehát nem ettől függ. Azonban én azt ajánlom, hogy nézz egy árat, ha zsebből ki tudod fizetni, akkor mű. Egy igazi katana az megfizethetetlen egy magyar ember számára, szóval te törhetetlent nem fogsz venni, az hót biztos. Olvass utána, hogy mit írnak a kardokról, mik a vélemények róla.
2016. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudsz venni jó katanát 100ezer körül, viszont egy japán katana az milliós tétel. Viszont fölösleges eredetit csináltatnod japánban, mert nem tudod sehol sem kihasználni, kinézetre meg ugyanolyan.
2016. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy eredeti japán katana-t azért nem lehet megfizetni mert Japánban máűkincsnek számnít és azt hiszem csak 10 vagy 20 darabot engednek kivinni az országból. Mivel halálosan limitált ezért olyan drága. Mindezekkel tisztában vagyok.


Azt szerettem volna kérdezni, hogy mivel ez is a Masamune recept alapján készült jó e. Tehát hogy van-e valakinek olyan katana-ja amit ettől a bolttól rendelt? Végül is ennek szerintem reális az ára. Mivel nem Japánban készült így nem műkincs tehát így eleve nem lehet halálosan magas az ára.

2016. máj. 20. 19:38
 4/7 kovpet ***** válasza:
google: Pyraster
2016. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 éve foglalkozom shinkendóval és csaknem 10 éve iaidóval, a válaszom ennek tükrében vedd figyelembe. Nem kell túlmisztifikálni a katanát, nem törhetetlen, nincs százmilliószor összehajtogatva és nem tudsz vele egy csuklómozdulattal acélrudakat szeletelni.

Kérdés továbbá, hogy mit értesz eredeti katana alatt, olyat, amin több száz éve Japánban készítettek, amit általánosságban Japánban készítettek, vagy olyat, amit a hagyományos technikával készítettek? Utóbbiért nem kell Japánba menni, számos európai kovácsmester van, akiknek munkásságát Japánban is elismerik és világszínvonalú, hihetetlenül gyönyörű pengéket készítenek. Magyarországon a legkiemelkedőbb efféle kardkovács talán Kovács András, több barátom használja a pengéit, tényleg lenyűgöző darabok.

Az általad linkelt kardokkal sincs semmi gond, remek vágókardok, nyilván nem törhetetlenek, mert egy kard sem az, de minőségiek, normális használat mellett semmi esetre sem fogsz csalódni bennük :) Mire szeretnéd használni egyébként?

2016. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Csak szerettem volna idehaza egy igazi kardot.

Amúgy tervbe van véve a vele való bánásmód megtanulása.

csak sajnos az általam szeretett stílusokat itthon nem tanítják. Onoha Itto ryu és Yagyu Shinkage Ryu.



Ezek Kenjutsu-k ugyebár.

Mostanában a Kendo-ra gondoltam meg a Shinkendo-ra.

Meg szeretn.ék tanulni vívni, de nem tudom hogy a Shinkendo-ban is van-e sparring mint a Kendo-ban azaz harc.

2016. máj. 26. 19:29
 7/7 Orfeus ***** válasza:

Ezt bírom, amikor kitanulnak minden féle kifejezéseket de még közük sem volt a témához, de már kardot kovácsoltatna :D


Kíváncsi lennék mivel játszik, de tuti valami Hayabusa játékkal.


Előszőr is próbáld ki a vívást. Hidd el, nem elég ha csak a tv-ben meg a gép előtt csodálod, egyáltalán nem biztos hogy szeretni fogod. Jó példa haverom, aki sok év karate után elment boxolni, és kilóra szedi az érmeket...


Próbáld ki, csináld x évig, és amikor átjött a szellemisége, mégis mit jelent ez az egész, akkor akarj egy ilyen kardot... Mert most a semmibe próbálsz kapaszkodni meg 1-2 jól hangzó fogalomba...

2016. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!