Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kashima Shinto Ryu kenjutsu...

Kashima Shinto Ryu kenjutsu vs Jikishin Kage Ryu kenjutsu? Mik a külömbségek, sajátosságok?

Figyelt kérdés

#különbség #kard #harc #eltérés #Kenjutsu #sajátosság #shinto ryu #kage ryu #jikishin #kashima
2015. nov. 12. 23:25
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

Igazából én egyiket se ajánlom.


KASHIMA SHINTO RYU:

A Kashima-t azt Tsukahara Bokuden Takamoto alapította, de ebből az iskolából rajta kívül nem került ki semmilyen nagyobb kardforgató. Én Bruce Lee Jeet Kune Do-jához hasonlítanám. Ami azt jelenti, hogy az alapító saját magának hozta létre.


JIKISHIN KAGE RYU:

Ezt idehaza Suzuki Kimiyoshi kezdte terjeszteni, de ezt se ajánlom. Ez a Kage iskola egy régebbi formája amit a Yagyu család továbbfejlesztett. Erre a továbbfejlesztésre nem lett volna szükség ha tökéletes lett volna.



Én ezeket ajánlanám, de idehaza szerintem egyik sincs:

- Onoha Itto Ryu

- Yagyu Shinkage Ryu


Ezek voltak Japán leghíresebb kardforgató iskolái, rengeteg kiváló és híres kardforgató vált ki belőlük. Sőt! Ezek nagymesterei képezték magát a Seii Taishogun-t és családját is. Őket pedig csak a legjobbak taníthatták!



A Kashima arról híres illetve Bokuden, hogy akkor csapott le az ellenségre amikor az már majdnem elvágta őt úgy tudom. A Jikishin kage meg egy régi vacak amit a Yagyu-k tökéletesítettek. Én is imádom a japán kardforgatást de amíg az Onoha Itto vagy a Yagyu Shinkage nem jelenik meg addig én nem fogok újra bokken-t. :))

2016. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!