Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Dzsiu-dzsicu ( Ju-Jitsu ) -ba...

Dzsiu-dzsicu ( Ju-Jitsu ) -ba van hakama?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem külföldi és magyar klubok oldalán, csak néhányan hordanak, ritka dolog. Élőben, bemutató során csak a mesteren láttam, a többiek fekete gi-alsót viseltek. Gyanítom, japánok, tradicionálisan viszont hordanak. Google. :)
2010. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában a hakama egy aikidós dolog (asszem így próbálják, meg kompenzálni, hogy nem tradicionális, hanem egy viszonylag modern, még száz évnél is fiatalabb rendszerről van szó) de a ju jitsusok is nyugodtan hordhatnak, az én egyik senseiem is volt hogy azt viselt edésen. De asszem van is egy olyan etikai előírás (nem kötelező) hogy a Ju Jitsu mestereknek 3 dan fölött hakamát kéne hordaniuk. (Mindenesetre, amikor beszéltem erről a senseiemmel, az mondta, hogy egyszerűen csak hakamában macerásabb, sokkal praktikusabb a gi a sima alsó)
2010. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan minden szamuráj gyökerű harcművészet gyakorlója hordhat hakamát, de általában dan fokozathoz (fekete öv) van kötve, de pl. a kendosok külön hakama és páncél vizsgát tesznek (a hakamát ott kb. egy év kemény edzéssel kiérdemelheted). Amúgy általánosan az aikidosok ''sajátították'' ki, ezért hiszik néha azt, hogy a régi szamurájok aikidot használtak. Amúgy a ju jitsusok általában nem hordanak, mert nagyon hátráltatja őket az ütés-rúgás és a földharc anyagban. De egy fekete öves ju jitsu mesternek minden joga meg van hozzá, hogy hakamát hordjon, akárcsak egy aikidos, kendos vagy kenjutsus (és akkor még ide sorolható még az iaido, iaijutsu a naginata-jutsu a naginata-do stb. stb.)
2011. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!