Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovaglás tényleg sportnak...

A lovaglás tényleg sportnak számít?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy lovas edzésen és ahogy elnéztem a lovat már sajnáltam csurgott róla az izzadság és már semmi kedve sem volt futni miközben a lovas aki lovagolta az meg csak csapkodta a pálcával és a lovas el se fáradt az edzésen konkrétan csak az a dolga hogy üljön a lovon és szorítsa a vádliával hogy le ne essen.Lehet hogy ezt csak kivülről láttam így és bocsánat ha nem így van.

2016. máj. 15. 11:05
1 2
 11/19 anonim válasza:

Én nem akarlak kioktatni, leszolni, bunkoskodni, de nem hiszem el hogy még mindig van aki azt hiszi hogy a lovas csak ül a lovon. Könyörgöm, egyszer menj el egy órára ahol aktívan kell lovagolni, és próbálj meg másnap reggel minden gond nélkül ki kelni az ágyból.

A lovaglás az egyik legmegerőltetőbb, legfáraszóbb sport, a veszelyeirol nem is beszelve. Testileg és agyilag is rendesen lefáraszt. Az más kérdés hogy van aki nem igazán fárad el, mert nem az a célja, csak szórakozásból lovagol. És akkor úgy csinálja mint pl a futás, ha elfáradsz, sétálsz. De aki versenyszerűen, komolyan lovagol, az tudja mennyi szenvedés, fájdalom, izzadság és sorolhatnám még mi aran lehet jól megtanulni lovagolni. És ahogy előttem is mondták, minél jobban beleásod magad, annál jobban rájössz, milyen nehéz is.

2016. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Miért kérdezed, ha nem hagyod magad meggyőzni, hogy igenis sport? Menj el egy normális edzésre, 1 óra alatt garantáltan el fogsz fáradni, ha normálisan csináltad izomlázad is lesz. Én lassan 12 éve lovagolok, amit te leírtál az csak lófárasztás körülbelül es nem igazi lovaglás, bár nem láttam, így nincs jogom ezt teljesen biztosan állítani, lehet csak neked tűnt így. Tőlem edzőm egy egy rosszabb napomon mindig megkérdezte: Lovas vagy, vagy utas? Lovagolni jöttél, vagy lovat fárasztani?

Ezt is kétféleképpen lehet csinálni, mint mindent. 😊 Bármilyen sportot lehet úgy csinálni, hogy nem faradsz el, mert nem csinálod jól.

2016. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
2016. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy sport! Ne tessék leszólni, amíg nem próbáltátok!

Ugyanolyan nehéz, mint bármelyik másik sport, csak máshogyan. Technikai sportnak tekintjük, így a cél nem az óriási izomtömeg és a tökéletes állóképesség kifejlesztése, hanem a lóval való kommunikáció kicsiszolása. Ez rengeteg időt és türelmet igényel. Gondolj csak bele, itt egy állattal dolgozol együtt: nem gép, amit ha beállítasz, tökéletesen működik. A lónak szabad akarata van, és ha közös nevezőre akarsz vele jutni, meg kell találni ennek a módját. Való igaz, hogy ő cipel a hátán, de gondolj bele, egy 800 kg-os állatnak 40-50 kiló meg sem kottyan, nem az ember súlyától fárad el, hanem a feladatoktól - amiket a lovas ad neki. Nyilván amíg valaki kezdő és/vagy nem tudja olyan szinten kontrollálni a mozgását, addig nem tudja ugyanazt a hatást elérni a lovaglás során. Azért tartják sokan könnyűnek a lovaglást, mert az első alkalmak tényleg arról szólnak, hogy 'utazol' a lovon, megszokod a helyzetet.

Hogy össze tudd hasonlítani: én versenyszerűen lovagolok és atletizálok is, és sokszor van, hogy egy-egy lovas edzés során jobban elfáradok, mint két óra atlétika után :)

2016. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Bettina33 válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=JlWGq88lvaQ

ezt most csak így itt hagynám:)

2016. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Persze, hogy sportnak számít... Mi ott a nyeregben kemény fizikai munkát végzünk. Ahogy egy előző kommentelő mondta,mi nem is ülünk abban a nyeregben, inkább állunk..

Attól még , hogy pár lovas barátod duci, attól még ez egy nagyon nehéz sport , erősíti az izmokat és növeli az önbizalmat!

2017. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Kivülről nézve nem tűnik sportnak (valszeg ezért kérdőjelezik meg sokan hogy sport-e

) Amugy a lovas barátnőid szerintam azért ducibbak mert a lovaglás draága ,ezért kb. heetente 1-2 x járhatnak lovagolni ami valjuk be neem hatásos fogyasztó mödszer ;)

+ nem segít a lovaglás ha utána megeszik öt nagy hamburgert ;)

helyesírási hibákért bocsi telöró vagyok eés gyorsan írok

2017. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azok mondják, hogy a lovaglás nem sport, akik nem tudnak lovagolni, ill. meg sem próbálták .


Egyébként sokkal több, mint sport, inkább életforma.


Sport lehet az, amikor rendszeresen egy sporteszközzel pl. teniszütővel, labdával, hullahopp karikával.... csinálsz valamilyen tevékenységet.


Itt az eszköz egy élőlény, akinek saját akarata van, akinek ki kell érdemelni a bizalmát.


Ezért a lovaglás nem csak "sima" sport....

2017. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Meg azt ugye senki nem említi meg ,hogy lovaglás előtt-után megpucoljuk a lovat, kitrágyázunk. Szénát-szalmát hordunk be.

Persze akik csak heti egy két lovaglóórát vesznek azok ezt nem mindig csinálják,de a lovagláshoz ez is hozzátartozik.

2017. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!