Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovaglás tényleg sportnak...

A lovaglás tényleg sportnak számít?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam egy lovas edzésen és ahogy elnéztem a lovat már sajnáltam csurgott róla az izzadság és már semmi kedve sem volt futni miközben a lovas aki lovagolta az meg csak csapkodta a pálcával és a lovas el se fáradt az edzésen konkrétan csak az a dolga hogy üljön a lovon és szorítsa a vádliával hogy le ne essen.Lehet hogy ezt csak kivülről láttam így és bocsánat ha nem így van.

2016. máj. 15. 11:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
Szerintem igen ,ha már a sakk is sportnak számít
2016. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a sport olyan tevékenység, amit rendszeresen űzöl és képességeket fejleszt... a sport nem feltétlenül párasztó izom munka.. a sakkot is lehet sportszerűen űzni, meg a counter strike-ot is...
2016. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

a sakk önmagában nem sport... az a sport, ha rendszeresen eljársz sakkozni, gyűjtöd a mit tudom én milyen pontjaidat és fejleszted magadat...

az ha a kocsmában lenyomtok 1 sakkpartit az nem sport...

2016. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg sportnak számít.

Lehet, hogy ahol te jártál ott nem lovagolnak olyan szinten, de egy ugró edzés után már elég rendesen elfáradnál.

2016. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De hogy fáradsz el ha csak ülsz a lovon??
2016. máj. 18. 21:30
 6/19 anonim válasza:

Szia, a lovaglás nem csak lovon ülés. az ember agyban is fárad, mint ahogy a ló is, és fizikailag is megterhelő. egyszer próbálj meg felülni egy lóra kengyel nélkül, nyeregbe, és ugrass. Ez rettentő nagy izomhasználatot igényel.

A jó lovas pedig úgy tud lovagolni, hogy az látszik: semmit nem csinál, csak utazik. (kifinomult segítségek miatt)

Ha valaki elkezd lovagolni, minél inkább többet lovagol, annál jobban rájön, még mennyit kell fejlődnie...!

szóval nehéz. eléggé!

2016. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
előző vagyok, bocs ha lecs-eszős stílusom volt, nem akartam
2016. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tekintesz sportnak.

A lovaglás, még szabadidős (hobby)tevékenységként is megdolgoztatja az izmaidat. A lovon ülés valójában nem is ülés, hanem inkább állás, ami igen komoly folyamatos törzs és lábizom munkát igényel. 1 órás intenzív lovaglás kellőképpen le tud fárasztani. (pasi létemre nem egyszer sírva szálltam le a lóról a fáradságtól, egy - egy edzés után, pedig nem vagyok puhány, nyápic ember) Ha ehhez hozzáadod, hogy egy díjlovas, vagy egy díjugrató naponta ezt csinálja, a hét minden napján, de minimum 5 nap egy héten, átlagban 3 - órán keresztül, akkor bizony sport a lovaglás!

2016. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát az ismerőseim között akik lovagolnak mindegyik elhizott vagy ducibbak...nem nagyon látom rajtuk a megerőltetést
2016. máj. 22. 20:00
 10/19 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld pipa
2016. máj. 22. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!