Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem ültem még nagymotoron, de...

Nem ültem még nagymotoron, de tudok váltani, stb. érdemes lerakni "A" korlátlanra?

Figyelt kérdés

Panelba lakok,a mi városunkban egy darab garázs sincs már kiadó,és nem is nagyon akarok 125ccm-es motort venni kezdésnek,minimum 500-600-asra gondoltam. (sportmotor). Esetleg menjek néhány haver kisebb nagymotorjával próbának,hogy szokjam,vagy csapjak a lecsóba?

Nem szeretnék venni segédmotorkerékpárt,feleslegesnek érzem,nem is akarok motort venni amíg nincs bevételem (súlyadó stb.)

Előre is köszi a válaszokat!

15/F



2016. ápr. 8. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
21 év a korhatár
2016. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:D de majd később
2016. ápr. 8. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

24 év a korhatár,kivéve ha előtte 2 évig volt A2-d. 18 évesen mehetsz A2-re,és onnan leghamarabb 2 év hogy A-ra vizsgázhass. Egyébként 24 év a korhatár..


500-600-asra gondoltam.

Nem bántásból,de az hogy Simsonon negyvennel pofogsz a maga 3 lóerejével az semmi... Egy 250-es motor,ami pl 30 lóerő már elég komolynak számít.. Ültél te már olyanon?Tisztában vagy egyáltalán azzal,hogy a 3 lóerős motor hogy reagál a gázra?

Egy 600-as motorral simán meghalnál.. Ott kicsit túlhúzod a gázt 100 nál aztán vagy hanyattvág,vagy kicsúszik alólad..

Nem hinném,hogy az a módja hogy belecsapj a közepébe.. Ez olyan mintha nincs semmi jogsid,de te rögtön egy 30 tonnás kamionnal akarsz vezetni..

Illetve a motorozáshoz sokkal nagyobb tapasztalat kell,mint az autóvezetéshez.


De tényleg,90le-s motorok vannak sok autóba,a maguk 1,2 tonnájához..Szerinted ha a 90-lóerős motoron odahúzod neki a gázt a maga össz 300 kilójához mi lesz?:D

2016. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Illetve nehogy azthidd,hogy azért mert a Simsonon tudsz váltani akkor már rögtön te tudsz motorozni.:D

Szerintem minimum egy 40-50-60 ezer kilómétert le kell motorozni ahhoz,hogy valaki nyugodtan kijelenthesse hogy ő tud.Akkor már kiismered a motort,és sok szituációba részt veszel.

Az hogy mentél vele 5 kilómétert az semmi.:D Tudod ez olyan mint amikor megkapod a jogsit,és 3 hónap múlva 1200 km-el dicsekszel a kocsmába,hogy te márpedig tudsz autótvezetni.Aztan meg benne vagy a híradóba,hogy 50 el keresztbefordulsz és villanykarónak csapódsz!:D


Semmiképp nem ajánlok akkora motort kezdésnek.

2016. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen,ültem akkora motoron már,sőt,honda cbr 1000-en is ültem már,ha azt kérdezed,csak nem vezettem még

2016. ápr. 9. 00:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó akkor leírom újra. Gyerek/tapasztalatlan kezébe nem való 600 as motor. Nem véletlen van a korhatar. Akkor már van annyi esze az embernek hogy rajon magától hogy nem ezressel kellene kezdeni. Az meg hogy ültél egy cbr en semmit sem számít.. Azért mert ültél apád mellett az anyosulesen a kocsiba akkor már tudsz vezetni? 40-50 ezer kilométer kell minimum.

Azért mert a gumit napi 3x a farkadra húzod még nem tudsz b.$zni

2016. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár kissé ha indulatosan is fejezték ki magukat teljesen értelmes választ kaptál. Szeretném érzékeltetni hogy mennyire nagy különbség van a kategóriák között. Egy 125-ös nagyon jó a városi közlekedésre, de behal ha országútra ki mégy vele: emelkedők, szembe vagy oldalszél, csomagok vagy két személy..... Ha egy 600-as gépet veszünk ezek már nem akadály. a másik, hogy két azonos gép nincsen. Minden motort külön meg kell szokni. Olyan nincs hogy már ültem rajta és akkor tudok vezetni. Ezért sem szívesen adjuk egymásnak oda motorjainkat. Más a kormány állása, a gáz reakciója, a kuplung és fékhatások... mind mind befolyásolják a kezelését egy gépnek. Nem leszóltak téged csak felhívták a figyelmedet hogy tapasztalatlan vagy. Ez nem lealázás, ha nem figyelmeztetés. Ne játsz a tűzzel. A motorozás nem csak szórakozás ha nem komoly kihívás az életben maradásra! Természetesen közlekedési eszköz, élvezetes tevékenység és mind az ami ezt adja, pont az a legveszélyesebb művelet: gyorsaság, kanyarvadászat, szabad mozgástér, karosszéria nélküli menetszél.... Ezek olyan jól hangzanak, csak hogy minden ami nem légnemű, az nekünk motorosoknak árt a haladásunk közben. Képzeld el hogy még egy cserebogár vagy méhecske is veszélyt jelenthet számodra ha nincsen megfelelő öltözéked! Én 1978-óta motorozom és még mindég van hogy újat hallok vagy tapasztalok a többiektől. Légy türelmes és várd meg a saját idődet amikor már valóban megteheted amit el akarsz érni!

2016. ápr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én írtam a 3,4,6-os választ.18 éves vagyok,nekem ne akard bemesélni,hogy valaki azért vesz 600 as motort,mert 50-100-al akar menni.

Tudom énis hogy mennek a dolgok. Az útra vonatkozó sebességhatár 2-3-4-szeresével mennek akkora motorral.

Egyszerűen a motorozáshoz tapasztalat kell.Ha egyszerűen nem full párhuzamosan áll a motor a talajjal és fékezel (pl kanyarban) akkor okozhat meglepetéseket. És szerintem ennek nem az a módja,hogy 180-al próbáld ki milyen..

1 éve van jogsim autóra,és a kisköbcentis 70-lóerős kocsi is tud ám meglepetést okozni,ha egyszerűen gyakorlatlan vagy.Ennyi idő alatt már valamelyest kiismertem a kocsi,igen mennek a hétvégi állatkodások,mint minden fiatalnál.De akkor ha átülnék egy 150 lóerős kocsiba,nem lennék abba biztos,hogy oda mernék neki lépni..

A 70 lóerős kocsinak is induláskor odalépsz,aztán tartani kell a kormányt,mert elkúszik a szembesávba..Az autóba rengeteg plusz dolog van,ami motoron nincs. Például a karosszéria...Motorral 30-40-nél is lehet akkorát esni,hogy eltörik a kezed.

Ezek a jelenlegi motorok,pl hogy említsem amit mondtál,cbr ezek egy hamis biztonságérzetet adnak.Széles gumi,nagy idom,komoly fékrendszer,nagy motor..De attól ha oldalról 50-el belédjön egy autós ugyan úgy eltörik a lábad mint egy Simsonon.


5-600-as motort csak "A"val vezethetsz,és mivel mondtad,hogy nem akarsz előtte másik kategóriát,így azt 24 évesen csinálhatod meg,addigra talán megjön az eszed.


Az 'A1'-et énis teljesen feleslegesnek tartom,nevetségesek a 125-ös "sportmotorok"...

Csak röhögni tudok rajta,hogy 15 nél már 18700-at pörögnek és kérik a másodikat.

Csináld meg most a jogsit az 50-esre hogy megtanulj motorozni,szokd a forgalmat aztán az "A2"-T 18 évesen,az már egy motorozható kategória.Aztán mire 20 éves leszel meglesz a tapasztalatod egy nagyobhoz.



Illetve még annyi,hogy énis vagány gyereknek hittem magam,hogy majd állatkodok a kocsival,meg minden de aztán meglett a jogsim,és rajöttem,hogy egyáltalán nem tudok vezetni,semmi tapasztalatom.Aztán ahogy egyre többet vezettem annál jobban ment/megy.Persze ígyis az az 1 év ami nekem van az semmi.

De azt garantálom,hogyha most felülnél csak egy 600 asra,nem 1000-resre,nem mernéd még elsőbe se 9-ezerig kipörgetni;)

2016. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi az összes választ :)

Tehát ne kezdjek egyből 5-600as motorral..viszont egy segédmotorhoz nincs pénzem arra,hogy arra a súlyadó-t a benzint,stb-t fenntartsam,és garázs sincs..

125 cm3-as sportmorokra inkább nem mondok semmit,nevetségesek:D

2016. ápr. 16. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Óriási tévedés!

Nem a 125-ös, hanem Te vagy a nevetséges.

2016. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!