Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate mellé kiegészítőnek...

Karate mellé kiegészítőnek szeretnék dobó, földharc alapú stílusra járni, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Van judo és birkózás.

Ütések és a rúgások mellet szeretnék megtanulni dobni főleg utcai önvédelemhez. 2 gyomros után még egy dobás és tuti ott marad aki a betonra érkezik és tompítani nem tud.

Nem versenyszerűen karatézok hanem tradícióst üzöm ês ,,utcára gyakorlok" ha bárki megtámadna. Bár remélem civilizálódni kezdő világunkban nem lesz szükség rá. De vannak akik nem civilizálódtak.

Tudok tompítani esni, guruló átfordulást kis ívű dobásokat fojtást feszítéseket is mert jiu-jitsu (japán) stílusra épül a Wado-ryu karate.

Rendőri közelharc technikákat is tudok.

De melyik lenne jobb mellé. Birkózás vagy cselgáncs. Ez van közelben.

19 éves 185 cm 79 kg fiú vagyok. Izmos de nem annyira mint egy birkózó.

A birkózásban csak az zavar hogy jóval nagyobb darabok, izmosabbak mint én. Ugye a birkózásra szokták mondani hogy a küzdősportok közül ez izmosít a legjobban főleg mivel testharc. És úgy vettem észre hogy a technikáikat nagyrész erőböl hajtják végre amiből nekik több van mint nekem.

Nagyon bízom benne hogy meglesz karatéból az 1. Danom a fekete övem mert a pénz miatt csak akkor fogom tudni elkezdeni.

Mi a véleményetek a 2 stílusról? Birkózás és Cselgáncs.



2016. márc. 13. 14:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam hogy félek lemenni vagy félek tőlük mert nagydarabok. De ha ez jött le neked sajnálom

Megy a zöld.

2016. márc. 15. 18:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Az hogy hol fogadnak helyfüggő, nyilván az elit csapatok nem látnak szívesen kezdőket, de ők a kisebbség.

Az elején meg úgysem fognak rendesen "harcoltatni" csak kis lökdösődés, alapok tanulása stb.

2016. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kösz. Rendesek vagytok
2016. márc. 15. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!