Karate mellé kiegészítőnek szeretnék dobó, földharc alapú stílusra járni, melyiket ajánljátok?
Van judo és birkózás.
Ütések és a rúgások mellet szeretnék megtanulni dobni főleg utcai önvédelemhez. 2 gyomros után még egy dobás és tuti ott marad aki a betonra érkezik és tompítani nem tud.
Nem versenyszerűen karatézok hanem tradícióst üzöm ês ,,utcára gyakorlok" ha bárki megtámadna. Bár remélem civilizálódni kezdő világunkban nem lesz szükség rá. De vannak akik nem civilizálódtak.
Tudok tompítani esni, guruló átfordulást kis ívű dobásokat fojtást feszítéseket is mert jiu-jitsu (japán) stílusra épül a Wado-ryu karate.
Rendőri közelharc technikákat is tudok.
De melyik lenne jobb mellé. Birkózás vagy cselgáncs. Ez van közelben.
19 éves 185 cm 79 kg fiú vagyok. Izmos de nem annyira mint egy birkózó.
A birkózásban csak az zavar hogy jóval nagyobb darabok, izmosabbak mint én. Ugye a birkózásra szokták mondani hogy a küzdősportok közül ez izmosít a legjobban főleg mivel testharc. És úgy vettem észre hogy a technikáikat nagyrész erőböl hajtják végre amiből nekik több van mint nekem.
Nagyon bízom benne hogy meglesz karatéból az 1. Danom a fekete övem mert a pénz miatt csak akkor fogom tudni elkezdeni.
Mi a véleményetek a 2 stílusról? Birkózás és Cselgáncs.
Ha 11 éves lennél a judot javasolnám. Ennyi idősen viszont nem fognak veled komolyan foglalkozni, sokkal inkább a fiatal versenyzőkre figyelnek (a legtöbb dojoban legalábbis).
Birkón nagyobb eséllyel fogsz tudni többet tanulni. A no gí technikák természetesen baromi jók utcára. Birkóra ugyanúgy kell a technika. Nem csak erősport, technika nélkül ugyanúgy semmire sem mész.
Ha van lehetőséget kezd el a Kelemen Ryu ju jitsut. Karatéhoz nagyon passzol.
A birkózás erőcentrikusabb, mint a többi testharcos stílus, de ez nincs feltétlenül összefüggésben a mérettel, vannak 60 kg-os felnőtt versenyzők is.
Például ott a BJJ, ami jóval kevésbé épül az erőre mégis sikeres BJJ-sek mondtak ilyet:
"Az erőre nem a technikai helyett, hanem mellett van szükséged – de szükséged van rá."
"Azért még senki sem vesztett küzdelmet, mert túl erős volt."
Itt nemcsak az izom mérete és ereje számít, hanem az, hogy a tudati oldalon tisztában vagy a végrehajtással és az idegrendszeredben is benne van a mozgás.
Az erő alapvetően a specifikus tulajdonság. Birkózósra már többször jöttek le különböző erőatléták és mindegyik közdelem közben gyenge volt, nem az izmaik hiánya miatt, hanem mert nem tudták, hogy mit kell csinálni és nem volt benne az idegrendszerükben a mozgás. Ugyanez igaz fordítva én nem tudnék 100 kg-mal szakítást csinálni és nem tudnék betongolyót egy dobogóra pakolni.
De ez küzdősportok között is megvan. Egy profi bokszoló lejárt birkózni, aki nehézsúly volt, úgy borigattam, mint az üres bőröndöt, de ő is 1 ütésből padlóra tudott volna küldeni, ha bokszolunk.
Sőt nehézsúlyúként mondom, hogy gyakran rosszabb kisebbekkel birkózni, mert gyorsabbak, robbanékonyabbak, nagyobb a technikai tudásuk, kiszámíthatatlanabb a mozgásuk.
Én fordítva tapasztaltam inkább a birkózásban nem törődnének veled,
Meg ez hogy 2 gyomros aztán eldobnád nem így működnek a dolgok az utcán ha önvédelemre kerülne sor,inkább menj el kézilabdázni vagy kosárlabdázni mit tudom én de neked felesleges ilyenbe belevágnod nincs meg hozzá az agyi érettséged. Vagy olyan kemény hogy olyan embereket akik nem értenek küzdősportokhoz és nem tudnak tompítani dobáljad.Akkor nem kéne ilyen fososnak lenned nem mersz lemenni birkózó edzésre mert nagyobb darabok mint te hahahaha
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!