Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a Lysi tiszta...

Szerintetek a Lysi tiszta izlandi halolajok jó minőségűek?

Figyelt kérdés
Sokat hallani, hogy a legtöbb omega3 kapszula majdnem hogy szemétből van, most próbálok olyan halolajat keresni ami viszonylag tiszta és megfizethető.
2016. jan. 26. 21:19
 1/5 anonim válasza:
Mi évek óta szedjük és nagyon jók a tapasztalataink (a háziorvosunk ajánlotta). Amikor először rendeltünk tőlük, bogarászgattunk egy kicsit a neten, hogy kicsoda-micsoda a cég. Így tudtuk meg, hogy igazából ők a halolajas cégek "nagy öregjei", 1938 óta folyamatosan működnek. Tudomásom szerint tényleg kizárólag ottani vizekből fogott halat használnak föl és amennyire tudom, az izlandi minőségbiztosítási szabályozás még skandináv viszonylatban is szigorú. Mindenféle nemzetközi tisztasági minősítésük is van, de azokhoz nem értek, nem tudom, mit jelentenek. Mindenesetre én ajánlom mindenképpen a Lysit, nekünk bevált (gyerkőcök is szedik), ráadásul az ára sem olyan magas.
2016. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, én is olvastam a honlapjukat. Azt írják, idézem: "Alapanyagként az északi Atlanti-óceán jéghideg, kristálytiszta vizéből kifogott, kiváló minőségű tengeri halakat használnak és dolgoznak fel a legszigorúbb nemzetközi szabványoknak és biztonsági előírásoknak megfelelő gyárukban." Ez jól hangzik, csak ugye kérdés, hogy mennyire van így. De még mindig jobban bízok bennük, mint a legtöbb patikában kapható omega3 tablettában. Árilag is rendben van. Egy másik márkájú halolaj amit nézegettem 23ezer forintba kerül. Mondjuk az biztos, hogy tényleg jó fajta. Ti melyiket részesítitek előnyben, a folyékony vagy a kapszulás változatot?
2016. jan. 27. 13:30
 3/5 anonim válasza:
Mi a folyékony citromos ízesítésűt szedjük és a gyerkőcök a gyerekeknek valót. Egy hölgy a cégtől egyszer azt mondta, amikor mentem a halolajért, hogy az a különbség, hogy a folyékony olajaik halmájból készülnek, ezért több bennük a vitamin és valamivel kevesebb az omega-3, a kapszulákban lévő halolaj viszont haltestből készül, azért több benne az omega-3, viszont valamivel kevesebb a vitamin. Úgyhogy szerintem attól függően dönts, hogy mire van igazából szükséged.
2016. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csimbile válasza:
Nos akkor először is az izlandi halolaj nem halból készül, hanem teljesen másból, van benne minden a béltől a halmájig éppenséggel hal nincsen benne , bármelyik hal belső része megfelel a célnak és főleg a hal mája , van benne írom magyarul mert itt nincs izlandi karakter : Toskur,ysa, lysi, stb hal belsőségből van . Mielőtt megkérdőjelezed izlandon élek , halüzemben dolgozom és a haloljas gyűjtő kocsi heti rendszerességgel viszi a ládákban összegyűjtött kellékeket .
2016. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocs, de ami a halolajat elviszi tőletek, az nem a Lysihez, meg a hasonló étrend-kiegészítő-előállítóba viszi, hanem pld. állat-tápszerek készülnek belőle, ill. ipari hasznosításra kerül. Még jó is, hogy nem dobják ki, mert rengeteg célra fel lehet használni. A belsőségből a tőkehalmáj (thorskalifur) és a cápa (hákarl) az egyetlen, amelyik felhasználásra kerül étrend-kiegészítőnek. Viszont ezeket a termékeket nem is halolajnak hívják, hanem tőkehalmájolajnak, ha megnézed az elnevezésüket. A "halolaj" névvel illetett termék haltestből készül, ezért a természetes vitamin-tartalma valamivel alacsonyabb, viszont az Omega-3 tartalma magasabb. A "tőkehalmájolaj", mint neve is mutatja, nem a tőkehal testéből, hanem a májából kerül kivonásra, ezért magasabb a természetes A- és D- vitamin tartalma. A halbelsőség egyébként hal, úgyhogy nem tudom, honnan veszed, hogy az izlandi halolaj nem tartalmaz halat. Csak éppen tudni kéne annyira izlandiul, hogy azt is elolvasd, ami rá van írva. Izlandon a népesség kb.90%-a szed Lysit folyamatosan, gondolod, hogy önként szemetet ennének?
2016. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!