Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jiu-jitsu vagy kung fu? (...

Jiu-jitsu vagy kung fu? ( boxal párosítva)

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. 2 éve boxolok. Nem szeretném abbahagyni, mert nagyon élvezem, csak szeretném valamivel kiegészíteni, ami a ringen kívüli incidenseket is segítene megoldani, ha úgy hozza az élet. Nem fogok se japánba se kínába kiutazni, szóval az itthoni oktatási viszonylatokat kéne szem előtt tartani. A kung fu azt hiszem wing tsung ( remélem jól írtam ), a jiu jitsu pedig nem a brazil, hanem a japán változat.

2015. dec. 13. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettő más.


Wing Tsun: belharcra lett kifejlesztve. Nagyon jó és brutális stílus, de baromi nehéz. Viszont, ha úgy érzed, hogy képes vagy elsajátítani, akkor nagyon jó.


Jiu Jutsu: földharc, dobások, földrevitel. Igazából sokkal egyszerűbb, mint a Wing Tsun és a Boksszal ésszerűbb ezt párosítani. A Wing Tsun az más teljesen, abban a Boxoló tudásod nem tudnád kihasználni semennyire, mert hátrányban vagy kézzel, lábbal, mindennel és másabb amúgy is. Viszont Jiu Jutsu-val keverve a Box az jobban megy, jobban összeillik a kettő. Ha a Wing Tsun-t csinálod, akkor el kell döntened, hogy vagy azzal harcolsz, vagy Boksszal, ha viszont a Jiu Jutsu-t kezded el, akkor össze tudod keverni a kettőt.

2015. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ju jitsu, a box mellé különösen jó. A box ad egy erős ütéstechnikád, a jitsuval pedig ha közel kerülsz az ellenfeledhez, azonnal földre tudod vinni. Az edzőtermen kívül pedig szintén nagyon hasznos, hogy ha úgy földre tudod vinni az ellenfeledet, hogy te nem hemperegsz végig a betonon, csak ő :). A pénztárcád is lényegesebben jobban jár a jitsuval, mint a kung fuval, ami egy baromi nagy lehúzás, ár-értéket nézve.


Azt azért kikérném, hogy a ju jitsu egyszerűbb a kung funál. A legelfogultabban is maximum annyit lehet mondani, hogy más, de hogy egszerűbb azt semmiképp .

2015. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A boxot nem hagynám abba. A jiu jitsu akkor ennyivel magasabban viszi a "prímet" :D ?
2015. dec. 13. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Mivel a kung fu egy orbitális alibi edzés,ezért igen ennyivel.Boxról átmenni csing csungozni,az kb olyan mintha vállalat igazgatóból átmennél közmunkásba.
2015. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
67%

Több boxolót is ismerek, akik önvédelmi rendszerekkel (krav maga, defendo) kombinálják a boxot. Ennek is van értelme.


Testharcos stílusokkal is (judo, brazil jiu jitsu).


Kontrollálós típusokkal is (aikido, ju jitsu). Igazából amit a ju jitsuban nem tudok, erről kérdezd Honvédot, hogy a ju jitsu ütései mennyiben hasonlóak vagy eltérőek a boxétól. Sokáig Kelemen ryusok mellettünk edzettem és az karatéra emlékeztetett inkább. Honvéd jobban tudja, mi a helyzet.

2015. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy szerencsém volt a dojommal, mert rendszeresen volt/van full contact küzdelem a k1es versenyzők miatt. Én nagyon sokáig éveken keresztül hadilábon álltam az ütésekkel, rúgásokkal, ha egy héten 2x is full contact sparring volt már húztam a számat. Aztán amikor a dan vizsgámra keszültem, a mesterem elküldött boxolni, hogy javuljon az ütőtechnikám, mert szerinte a fekete övnek nem betanult formagyakorlatok és önvédelem után kell megkapni, hanem egy effektív harci tudásért. ( ez nagy különbség a nihon kempo jitsu, amit én csinálok, és a sokszor emlegetett kelemen ryu között). Nálunk a vizsgánál le kellett menni a 40x3 perc full contact 1 perc pihenőkkel. És amennyire utáltam, miután rendesen megtanultam ütni, annyira meg is szeredtem az üti rugit, és ezt a boxnak köszönhetem. Ha annak idején nem mentem volna le a box edző terembe, egy 1kyuval toporognék, 0 valós tudással.



Nálad fordított a helyzet, te a boxot kezdted előbb, és ez talán még jobb is. A boxban is többnyire elől vana testúlyod, ahogy jitsu birkó részénél is. Gyakorlatilag ugyanabban az alapállásban vagy és TE döntös el, hogy ütni vagy földrevinni fogsz.

2015. dec. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. dec. 14. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!