Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Ju-Jutsu (Ju-Jitsu, Jiu-jits...

A Ju-Jutsu (Ju-Jitsu, Jiu-jitsu) Box-al párosítva mennyire tesz jó utcai harcossá, tehát utcára mennyire jó?

Figyelt kérdés

Úgy lenne hogy heti 2 Ju-Jutsu edzés.

Valamint mellé heti 2 Box vagy 2 Savate edzés.


2015. dec. 11. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jobb kombót utcára nem is igazán tudnék mondani ( bár megjegyzem elfogult vagyok a témában ). Egy jó edző, rendszeres edzés és menni fog minden.
2015. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Semennyire. A savate egy rossz thai box copy. A box nem is lenne olyan rossz, csan nincs benne rúgás ugye. A ju jitsu hallatán már azonnal röhögnön is kell :D dzsiundzsicu xD

Én 4 éve thai boxolok de az összes ilyen ju jitsus meg aikidos meg birkozó szerencsétlen agyon rakom. Járj el thai boxolni és a ringben és az utcán is lecsapsz bárkit.

2015. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Menj már a víz alá a thai boxoddal. Alig egy hete még 7 éve csináltad, most már csak 4 ? Menj inkább legózni vagy thai boxolni, csak ne itt oszd a hülyeséget. A thai box nem tanít semmilyen védekező vagy elvezető technikát. jóformán a támadó karját se tudod elkapni...
2015. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Miért nem döntitek el élőben, hogy kinek van igaza?

Egy meccs? :D


Felveszitek videóra. :)

2015. dec. 11. 16:30
 5/17 anonim ***** válasza:

"A thai box nem tanít semmilyen védekező vagy elvezető technikát. jóformán a támadó karját se tudod elkapni..."


De tanít, ezt rosszul tudod. Rúgás közben elkapják a lábat, onnan meg ellököd vagy szabad kézzel sorozod a fejét amíg fél lébon áll. Egyébként igazad van, ez is kevés. Utcára igazából a fegyveres harc a fontos, mivel szinte 100%, hogy fegyverrel mennek rád vagy nem egyedül.

2015. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanítanak, de nem jellemző. Thai box sparring ( amit eddig láttam ) annyiból állt, hogy ütés rúgás. Még egy semmilyen lábsöprést sem csináltak a srácok pedig nem először volt rajtuk kesztyű. És elvezető technikát pedig TUDOM, hogy nem tanít a thai box. Ütésre ütéssel vagy rúgással válaszol, ez mindaddig működik is amíg fizikailag erősebb vagyok az ellenfelemnél, de ha egy kés van nála, vagy szimplán csak 120 kg és volt egy hónapot boxolni, akkor már nemhiszem hogy működik. Az utcán minél sokrétűbb tudásra van szükség. Ha a támadóná kés van, én pedig csak ütni és rúgni próbálok, gyakorlatilag halálra ítélem magam. Persze ha szerencsém van az első rúgásom jó helyre megy, és kidől a támadó, de a szerencsére had ne alapozzunk már az utcán.
2015. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én leginkább a Ju Jutsu technikai részére lennék kíváncsi. Nem a Muay Thai-éra. Arról is tudnál nyilatkozni?


Azt tudom hogy kezet csavarnak, a lábadat kihúzzák alólad, levisznek a földre és lenyomnak. De ennyi.

2015. dec. 11. 16:55
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Hagyjad szegényt. A múltkor kicsit rávilágítottam, hogy egy hazaáruló orbán bérenc, aki jó pénzért bilincsbe veri a saját anyját is. Azóta ideges a tizedes :D


Nem hiszem, hogy sokáig tartana a bunyónk:D az első horogomba kidőlne szegény magyar hon-véd. Esteleg ha a hatalmas bajtársaival jönne akkor talán egy ilyen 3 ju jitsus szerencsétlen rendőr vs én ( egy közepesen nagyon jó thai boxos) lenne a fer küzdelem. 1v1 be semmiképp sem :D

2015. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Fórumon mindenki le tud győzni mindenkit.

Mindenesetre örültem volna neki ha nem csak szájjal jobb egyik ember a másiknál. Mert itt is folyton égetik a Wing Chun-t a többféle Kung Fu-t de kb úgy, hogy nem is ismerik. Neten néznek pár amatőrről videót és az alapján állítják be a dolgot jónak vagy rossznak.


Mindazonáltal a Muay Thai mozgásilag nem túl meggyőző.

Lassan mozognak, a Savate-ban elég gyorsan. Akkor a Muay Thai-ban folyton a lábszáras rúgást tolják ami eléggé lehangoló. Szerintem lehetne benne többfajta is. A K1-ben egymást rúgják az emberek de meg sem érzik a rúgásokat. Ha ez utcán van akkor egy utcai bunyóban is órákig rúgják Y ember az X embert?



Szerintem senkit nem izgat az Orbán.

Annak van izgulni valója az Orbánon aki a helyére pályázik. Közembernek semmi dolga vele.

2015. dec. 11. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szerintem a legkifizetődőbb az lenne, ha elmennél egy ju jitsu edzésre és kipróbálnád magad. A ju jitsu egy komplex harcrendszer. Jobb helyeken tanítanak késharcot is, meg tanulod az edzéseken, hogy hogyan semlegesíts egy támadót úgy, hogy a lehető legkevesebb kockázatot vállald. A jitsu az olyan pontokat keresi meg az emberen, ami fizikimtól függetlenül mindenkin ugyanúgy megtalálható. az izületek, idegvégződésekről beszélek. A harcot egy olyan útra tereled, ahol te vagy előnybe. ha fegyver van a támadónál legelőször is eldöntöd hogy odaadod neki a tárcád vagy védekezel. Ezt a döntést a jitsu nem tudja meghozni helyetted. Ha úgy döntesz, hogy felveszed a kesztyűt, akkor nyilván a fegyvert fogó csuklóját fogod először elkapni. Innentől kezdve millióegy technika van amit használhatsz. Az életben egy ilyen technika kivitelezése ha egy másodpercnél tovább tart, akkor már kiestél a dinamikus mozgásból és a támadó reagálni tud, akkor pedig nem jitsu hanem birkó következik. Ezért kell 10.000x megcsinálni egy technikát hogy élesbe is gond nélkül menjen. Egy idő után kell egy olyan társ is aki küzdőfél és nem egy bábu, akit kedvedre gyűrögethetsz, mert az nem életszerű, de ez már a haladó szint teteje. Nekem 1.dannal a hátam mögött is talán 3 esetleg 4 olyan technika van amit az élesben bátran meg mernék csinálni. De ezeket is inkább a munkám során tudtam begyakorolni, valódi ellenfeleken. Papíron meg tudok 70akárhányat. Szóval mindenképp rengeteg rutin és gyakorlás kell ahhoz, hogy egy ilyen " kézcsavarós " technikát élesbe is meg tudj csinálni.
2015. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!