Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bokator nevű küzdősport...

Bokator nevű küzdősport mennyire alkalmazható hatékonyan ha ringen kívül megtámadnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel nincs lehetőség elszaladni, kénytelen az ember harcolni vagy védeni magát amíg bírja, melyik küzdősport/harcművészet lenne a legalkalmasabb ilyen szituációkban, persze úgy hogy nem ragaszkodunk szorosan a szabályrendszerükhöz hanem improvizáció gyanánt megengedett pl lágyékon rúgás, szemkinyomás stb is, én a bokatort elég keménynek látom durva technikák, kemény erőnléti edzések.

2015. nov. 27. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

a bokatorban van fegyver,kard.

ha azt előrántod a malaclopó kabát alól,mint duncan mcleod és levágod vele a támadó kézfejét mondjuk,azt nevezhetjük hatékony önvédelemnek.

2015. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
nekem egy ismerősöm fokost hord magával, aztán "hozzá akartak érni" és lerepült 3 ujj. utána nem pattogott a gyerek, elszaladt a f[szba
2015. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A bokatornak is van pusztakezes technikája bőven. A kérdező nem kifejezetten a fegyverhasználatról érdeklődött. Én így inkább nem javasolnék neki ilyesmit, bármilyen hatékony is lehet a dolog - harcművészeti tudással, vagy anélkül. Ha csak nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel, nem fegyveres testület megfelelően minősített tagja - amit itt erősen NEM tartok valószínűnek - akkor a fegyverhasználatra történő buzdítással esélyesen végül akár jóval több kárt is okozhatok neki, mint hasznot. Az önvédelem alapesetben nem feltétlenül fegyverhasználatról szól. Szerintem érdeklődjön egy bokator szakértőtől, és egy jogásztól, plusz egy rendőrtől is - és csak ezek figyelembevételével hozzon inkább döntést ebben az ügyben...
2019. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!