Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A ju jitsu (japán) mellé...

A ju jitsu (japán) mellé milyen stílust ajánlotok?

Figyelt kérdés
Lehet harcművészet és küzdősport is

2015. nov. 24. 19:10
1 2
 1/11 aikiboxer ***** válasza:
66%

Én az ökölvívást, hogy szokd az éles bunyót. Bár en nem jitsuzom hanem aikidózom, de vannak itt jitsusok is, és közülük is van, aki ezt a kettőt együtt tolja.


Ha pedig a testharcot szeretnéd fejleszteni, akkor BJJ vagy judo, de ezekből nehezebb felnőtt edzést találni és az ökölharc nagyon fontos.

2015. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
WING TSUN!!!!!!!!!
2015. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aikiboxer ***** válasza:
63%
Ju jitsu mellé minek kéne wing tsun? Teljesen más mozgáskultúra, és a wt nem jár előrébb mint a ju jitsu, sőt.
2015. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én alapvetően a testharcot jobban szeretem, ezért is gondoltam a BJJ-re.

Bár egy ütős-rúgós lehet, hogy jól jönne, talán a savate tetszik a legjobban(vagy a kick box)

2015. nov. 24. 20:00
 5/11 A kérdező kommentje:
A wing tsun-t meg inkább hanyagolnám,bár sosem űztem
2015. nov. 24. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Capoeira
2015. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek megindokolni, hogy miért ajánljátok azt a stílust :D
2015. nov. 24. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, 17 éve jitsuzom, a boxot 7 éve kezdtem el mellé, mert semmilyen ütőtechnikám nem volt. Nagyban függ attól, hogy mit szeretnél. A bjj, judo nagyszerű választás ha a földharcokat és a dobásokat akarod fejleszteni, ha érdekel a késharc akkor a kali is nagyon jó, gyakorlatilag ju jitsu késsel. A mozdulatok szinte ugyanazok, sok lesz a hasonlóság és ez önbizalmat adhat az elején. Esetleg a goju ryu karate vagy kemp, ha az ütés rúgásra akarsz jobban ráállni. De a boxal semmiképp sem foghatsz mellé.
2015. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És a savate mennyire jó?
2015. nov. 24. 21:23
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs rossz vagy jó stílus. Az oktatás színvonala lehet silány. Te arra voltál kíváncsi, hogy a jitsu mellé mi a jó. A savaté, thai boxot vagy kung fut nem ajánlanám mellé, mert össze fogja zavarni a mozgásodat pláne ha nem régóta jitsuzol. de a te döntésed. Ha érdekel a savate próbáld ki, ha tetszik kezd el rendszeresen.
2015. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!