Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy régi módi nehéz fizikai...

Egy régi módi nehéz fizikai munkás mennyire erős?

Figyelt kérdés
Itt most nem egy átlagos fizikai munkásra gondolok (kőműves, rakodómunkás), hanem pl egy favágóra, abból az időből, amikor még nem volt láncfűrész, hanem fejszével vágta a fát reggeltől estig? Ismerek néhány olyan embert, aki rengeteg nehéz munkát végez, és tényleg nagyon erősek, de azért régen gondolom még erősebb emberek is voltak. Vajon egy ilyen ember lemenne ökölvívó edzésre, és beraknák kesztyűzni, hogy teljesítene? :D (elég hülye kérdés de nézzétek el nekem)

2015. okt. 21. 21:57
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
és ha egy ilyen munkás nem cigizik, elkezd bokszolni, és normálisan kajál?
2015. okt. 22. 08:56
 12/33 anonim ***** válasza:
Nagyon egysíkú mozgások általában, nem szimmetrikusan fejlesztik az izmokat. Lehet erre is használni a testet, de nem tesz jót. És mivel egész nap csinálni kell, akkor is ha nem vagy jó állapotban, garantáltan le is fogsz sérülni. Meg az agyat is használni kell, nem bírod el mentálisan, hogy egész nap csak szöget versz be, vagy fát vágsz, ezért mind alkesz is. Meg szarul fizet, ezért sokat foglalkozol a nyomoroddal, befizetetlen számlákkal, állandó aggódás. Ha nem vagy rendben lelkileg, testileg sem leszel.
2015. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 aikiboxer ***** válasza:
Papp Laci fát vágni vitte a tanítványait, annyira jó gyakorlat. Ahogyan a fűrészelés is. Én szeretem mindkettőt csinálni.
2015. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Osynho ***** válasza:
Időről időre felmerül hasonló kérdés. Kedvencem, amikor jönnek azzal, hogy a sok gyúrós, csak fel van fújva, műizmok, nem is erősek, egy 60kg-os karatés agyonveri őket, stb. Erre szoktam mondani, hogy Lékó Péter meg mind a kettőt megveri sakkban. És? Semmi értelme hasonlítani a kettőt. Aki küzdősportol, az abban jó, de egy 60kg-os, jó állóképességű bunyós nem hiszem, hogy akkora súllyal guggol, mint egy erőemelő... Ugyan ez igaz a munkásokra. A favágó jól vág fát. Az ökölvívás meg ökölvívás. Más kávéház
2015. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

a homeosztázis nem ezt jelenti...


A homeosztázis alatt a megfelelő tápanyag-ellátottságot, a légzési gázok szükséges mennyiségét és minőségét, a testfolyadékok megfelelő mennyiségét, minőségét (térfogat, ionösszetétel, kémhatás, hőmérséklet, ozmotikus nyomás) és a védekező módok meglétét, megfelelő működését értjük

2015. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
azért egy régi szibériai favágó, aki a kunyhójában éldegélt, nem sokat depizhetett a számlák miatt :D
2015. okt. 22. 21:03
 17/33 anonim ***** válasza:

A favágás tényleg jól erősít, ugyanúgy, mint a boxzsák verése. Bokszolókat visznek erdőbe fát vágni, amerikai focisták meg off-szezonban bokszolnak, mert erősít, növeli az állóképességet. A nehéz zsák ütése nagyon jól edzi a tested.

Egy favágónak lehet nagy ereje a favágástól meg a genetika miatt. Ha viszont nem olyan intenzíven vág fát, megáll sokszor, cigizik, iszik, akkor nem bírná a bokszedzést. A cigi eléggé odapakol. Fiatalon még nem érezhető, de ha már 2-3 éve tartós dohányos az ember, akkor az megérződik. Az egyik középiskolai osztálytársam hetedikes kora óta cigarettázott, aztán egyszer futásnál kiment belőle a szufla, ki kellett ülnie, mert a tüdeje nem bírta.

2015. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Hát a favágás az tényleg nagyon jó kiegészítés, moernebb verziója a traktorgumi csapkodás. Egyébként nem ez az egyetlen fizikai munka, ami jó kiegészítésképp, pl ott van még a földhányás.
2015. okt. 22. 21:55
 19/33 A kérdező kommentje:
"Nat Fleischer a klasszikus "Training for boxers"-ében leírja azokat az erősítő gyakorlatokat, amelyeket a világnagyságok már a századforduló táján használtak. Ezek zömében törzsgyakorlatok: hanyattfekvésből felülések, vagy láblendítések hátra, lebegőülés - később ugyanezek medicinlabdával, vagy fél - egykilós súlyzóval nehezítve. Hasonfekvésben törzshajlítások hátra, támaszülésből csípőemelés hátsó támaszba, mellső fekvőtámaszban karhajlítások és nyújtások, húzódzkodás rúdon stb. Hangsúlyozza a gyakorlatok gyors, robbanékony végrehajtását, rövid sorozatokban, a sorozatok között megfelelő pihenővel. Kiegészítő mozgásanyagként - számtalan világbajnok képével illusztrálva - nagyon ajánlja a favágást, amelyet szintén már a századforduló táján rendszeresen alkalmaztak. Ez sem változott, mindössze annyiban, hogy napjainkban inkább hatalmas gumiabroncsot ütnek nehézkalapáccsal, ami mozdulat ugyanazt a célt szolgálja, ugyanazokat az izmokat erősíti. Népszerű bajnokunk Papp László is ezt alkalmazta erősítésre, míg a 70-es évek nehézsúlyúja, a magyar származású Joe Bugner viszont a földhányásra esküdött."
2015. okt. 22. 21:56
 20/33 anonim ***** válasza:
Földhányás, favágás, 800 felülés, két cementes zsákot elviszel a hátadon és király vagy. Esetleg lehet húzódzkodni, fekvőtámaszozni. A kötélmászás is nagyon jó. És 10 km futás se árt. Persze ezeket nem egy hét alatt éred el.
2015. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!