Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit egyek futoverseny elott...

Mit egyek futoverseny elott es mennyivel elotte? Hogyan osszam be az erom? 14/L

Figyelt kérdés
Holnap "mezei futoverseny" lesz. Lanyoknak az en korosztalyomban 2 km-t kell futni. Alapbol veve jo sportolo vagyok, az osztalybol a legjobb. De a hosszutav mindig kifog rajtam. Szeretnek holnap jol szerepelni. Mit egyek, hogy a maximumot tudjam nyujtani? Mikor egyem, ha a verseny delutan 2-tol lesz? Milyen ruhat vegyek fel (hogy ne fazzak, de ne legyen melegem)? Orron vagy szajon kell belelegezni? Mi tanacsos verseny elott, utan? Lehet ezek primitiv kerdesek, de en kezdo vagyok a temaban. 1200 metert 6:28 alatt futottam le. Ez sokkal tobb lesz? Altalaban hamar kifulladok, szur az oldalam. Ez ellen mit ccsinaljak? Bocsi, ha sok a kerdes, es azert is, hogy nem irtam ekezeteket.

#verseny #futás #Run #kocogás #mezei futoverseny #ket kilometer
2015. szept. 30. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

akkor sorba :D


1. pihennék


2. én a verseny előtt 2 órával ennék utoljára, a verseny előtt közvetlenül max 1-2 szőlőcukrot


3. én egy sima futógatyát és egy ujjatlant és arra egy pulcsit vennék fel

nálatok milyen idő van?


4. orron be, szájon ki


5. mindenképp nyujts előtte és utána is


6. ne rohanj végig, hanem kocogj ( mármint ne túl ráérősen, de nem kell 100 m után kifulladni :) ) és ne kezdj rögtön sprintelni mert ha rövidtávon vagy jobb akkor az elején elfáradsz már :/


7. az, hogy szúr az oldalad azért van, mert a szervezeted kb. 5 liter vért tartalmaz, de ebből kb 4 liter kering " nyugalmi allapotban" ( szóval amikor nem vagy kitéve fizikai terhelésnek)a szervezetedben és amikor elkezd valaki pl.: futni, akkor azt a maradék 1 liter vét kipumpálja a lép (? , ebben nem vagyok teljesen biztos) a vérkeringésbe és ezert szúr az oldalad :)


sok sikert a versenyhez :)

2015. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Esetleg nem Mosonmagyaróvárra mész futóversenyre?
2015. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csillagom, azért kell edzeni, hogy ezeket a kérdéseket ne ismeretlen emberektől kelljen megkérdezned az interneten.
2015. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vége a versenynek és nem sokára megyek a megyeire. Csillagom....
2015. okt. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!