Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Hip-Hop tánc kövéreknek való?

A Hip-Hop tánc kövéreknek való?

Figyelt kérdés
160cm és 70kg vagyok. Nem tudom hogy való e ez a tánc nekem. Alapjáraton egy kicsit béna is vagyok. Nem csak azért szeretném a hip-hop-ot táncolni mert fogyni szeretnék hanem mert nagyon szeretnék táncolni. (Annyit még hozzáfűznék hogy a tanárnő is kicsit duci, de nem annyira)

2015. szept. 2. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,a térdeid miatt.
2015. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért mi van a térdemmel?
2015. szept. 2. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit írtál, ez nem az a brutál kövérség, ami miatt ne lehetne táncolni. Vágj bele, simán működhet a dolog. Nyilván nem te leszel az, aki ugrál a többiek feje fölött, de egy pici kreativitással nem lehet gond abból, hogy megtaláljátok a helyedet a csapatban.

A térdedet azért írhatta az előző, mert az ízületet, porcot megterhelheti, megfájdulhat, de ez nem törvényszerű. Azért érdemes rá odafigyelni, de ez ne tántorítson el, kezelhető! Az ízületek miatt mindig legyen bemelegítés, fokozatosan terheld a lábadat, a porc miatt pedig ha hajlamos vagy porckopásra, akkor érdemes lehet porcerősítő bogyókat szedni (porcerő, proenzi, flexiwell, stb), ezt akkor szokták elkezdeni, ha már néha fáj. Ilyeneket szednek pl. a felnőtt (40+) hobbifutók-maratonisták is, tehát ez az intenzív terhelés esetén kellhet.

Még egyszer mondom, ez nem törvényszerű, főleg, ha belevágsz, és esetleg épp emiatt ledobsz pár kilót, sokkal jobb lesz.

Ja és ne felejtsd el, senki nem születik tánctudással. A profik is voltak egyszer kis béna kezdők. :)

2015. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy az a tánc egyesület (vagy csoport) ahova menni szeretnék ott csak gyerek (kids) és infinity (azt hiszen 16 éves kortól) csoportok vannak. Ott engem "bedobnak" a kids-be és annyit mondanak hogy csináljam a tanárnő után a mozdulatokat egy tükör előtt. Oké, persze ha nagyon nem menne akkor nyilván kicsit segítenének de én akkor is inkább bénának gondolom magam és azt gondolom hogy ez nem fog menni nekem pedig nagyon szeretnék járni.
2015. szept. 3. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy látom, az egyetlen bajod az önbizalomhiány.

Szedd össze magad és menjél el táncolni! Hidd el, ha nem mész, később bánni fogod!

2015. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, igen ezt nem írtam le mert nem hittem hogy köze van a tánchoz de elég önbizalom hiányos vagyok, de azért megpróbálom összeszedni magam. Nemsokára mehetek az első táncórára. És lehet tényleg egyszer megbánom ha most nem megyek el :/
2015. szept. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!