Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha asztmás vagyok attól még...

Ha asztmás vagyok attól még lehetek sportoló?

Figyelt kérdés

Átlagban nekem ez úgy működik hogy az elején 1-1,5 perc után befulladok majd egy pár percig fulladok utána viszont már nincsen semmi gond.

Ja és elég nehéz lenne elviselnem hogyha nem,talán évekbe telne annyira szeretem a sportot


2010. márc. 11. 12:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
én asztmás voltam és a dokim tanácsolta, hogy fussak sokat, sportoljak rendesen.. azt tettem. Pár év múlva egyszerűen elmúlt/kinőttem az asztmát.
2010. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

18:42

Gratulálok hozzá hogy kinőtted ezt az egészet!

Remélem sorstársak leszünk e téren

2010. márc. 11. 18:52
 23/28 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan osztálytársam, aki asztmás volt és igen jól tudott futni hosszútávon.
2010. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Én erre képtelen vagyok :(

Engem 2km-en vernek az osztálytársak 2-3perccel sajnos.És miért?

2010. márc. 12. 10:56
 25/28 anonim ***** válasza:

Szóval...24 vagyok! asztmás "voltam"! (néha ma is nehezen lélegzem)

A foci segítségével sikerült letennem az inhalátort...volt, hogy azzal a kezemben fociztam (persze akkor még nem klubban), de embere válogatja!!! Ha terheléses asztmád van, akkor vigyázni kell vele!!!

Menj el orvoshoz...akár sportorvoshoz is, tudd meg az asztmád mértékét, és hogy mi várható...esetleg kinövöd-e!!!

Szokasd a szervezeted a terheléshez, de nagyon fokozatosan! Ha komolyan gondolod a sportolást készülj fel rá, hogy NEM LESZ KIS MENET!!!!!!

De ahogy mondani szoktam : impossible is nothing :)

2010. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
És egyébként ezek a hörgőtágító gyógyszerek milyen sportokban tiltottak?
2010. márc. 12. 13:25
 27/28 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "milyen sportban". Ami, tiltott, az midnenhol tíltott. (vicces, de még sakkban is, ha komolyan veszik) A legtöbb ilyen gyóghyszer tiltott, de külön engedélylel használhatja a sportoló, ha betegség miatt szüksége van rá.
2010. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi,abból gondoltam hogy mondjuk úszásban vagy országúti kerékpárban,atlétikában sokkal szigorúbbak a doppingtesztek,mint egy kosárlabdában vagy egy kézilabdában vagy amerikaifociban,mert ugye az előbb felsoroltakban sokkal több a doppingolás,vagy többet nyersz vele,mert atlétikában 100m-en mondjuk futsz 11.50-et doppingal meg 11-et és ott sok a fél másodperc.De kosárlabdában nem hiszem hogy a szteroidtól dobálnád 50%-körül a hármasokat,úgy hogy előtte meg alig dobtad 35%-al.
2010. márc. 12. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!