Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karatéval kapcsolatban lennéne...

Karatéval kapcsolatban lennének kérdéseim. Éredemes belefognom? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16 éves sráv vagyok, 171cm 60kg(viszonylag szálkás). Szimpatizálok a karatéval(kyokushin). kéréseim:

-16 évesen nem késő elkezdeni(pl. ha mondjuk versenyezni

is szeretnék ha eljutok odáig)?

-A karate mennyire izmosít? (nálam fontos szempont)

És mennyi idő után?

-Általában milyen a társaság? Jó a hangulat edzésen?


2010. márc. 5. 15:51
 1/6 A kérdező kommentje:
*srác
2010. márc. 5. 15:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem késő elkezdeni. Én is 16 évesen kezdtem és bár csak két évig csináltam, mégis pozitív emlékeim vannak.

Kellő felkészültség után versenyezni is tudnál. Bár előnyösebb ha egész fiatalon kezded, de ez nem kizáró ok.

Ha rendszeresen és keményen eddzel, akkor simán mehetsz versenyezni.

Hát olyan izmokat karatéval nem fogsz tuni elérni, mint hogyha pl gyúrni járnál. A karate nem erről szól. Valamennyit tuti, hogy izmosodsz, főleg karra és lábra, de kigyúrt tőle még nem leszel.


Hát az hogy jó-e a hangulta főként az edzőtől függ szerintem. Ha egy vasszigorú ember, akkor nyilván nem lesz annyira felszabadult a légkör.

Nálunk a senpai elvárta a figyelmet és a fegyelmet, viszont alapvetően nagyon jópofa és kedves ember volt, szóval nálunk mindig jók voltak az edzések.

2010. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem késő elkezdeni.

Osztálytársam általánosba járt karate edzésre, voltak erőnléti edzése is. Egyhuzamba 50 fekvő, 50 felülés, stb dolgok, pihenő, aztán megint. Szóval eléggé megizmosít egy idő után a karate.

Bármilyen sportot űzöl, szerintem minden edzésen jó a hangulat.

2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kezdd el nyugodtan,én is 16 vagyok /lány februárban kezdtem,elég kemény,de nagyon szeretem:) nagyon aranyosak a karatés emberek,és király sport szerintem:)
2010. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sose késő elkezdeni sokan 20onévesen kezdik.

Társaság egész jó, KIváló hangulat szokott lennni edzésen /bár hatalmas nagy figyelm és fegyelem van ott de az fontos de attól jo/ én 15 évesen kezdtem el /most vagyok 16 éves lány/

2010. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A mi egyesületünkben még 1-2 szülő is akik a gyereküket cipelték edzésre elkezdett karatézni kb. 40 évesen, szóval 16 évesen egyáltalán nem késő, még versenyezhetsz is.

Az igaz h nem fogsz úgy kinézni, mint egy izomagy, de minden edzésen van erősítés( főleg végtagokra és hasra)ráadásul nálunk a vizsgának is része volt,( nem tudom h más stílusoknál h van) az biztos h fejleszti az izmokat.

Nagyon jó volt a társaság, valószínűleg máshol sem olyan rossz, mivel együtt edzetek , egy idő után elég jól összeszoktok.

2010. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!