Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg nem égetek kalóriát a...

Tényleg nem égetek kalóriát a futás alatt?

Figyelt kérdés

Egy hete járok futni. Teljesen kezdő vagyok benne (iskolában utáltam futni, de kötelező Cooper-eket mégis mindig lefutottam). Telepítettem a telefonomon a "Futótárs" nevű alkalmazást, és lemértem, mégis mekkora az a táv, amit futok. A mérés szerint 0,82 km. Nekem mondjuk többnek tűnik, már csak az iskolában kötelező 2 km-es futásra visszaemlékezve is (nem messze van tőlünk a suli pályája, és kb. akkora a mostani "köröm" is, mint a pálya - és általában 5 kört futok).

Az app szerint azonban ez idő és táv alatt nem égetek egyetlen kalóriát sem. Ez igaz lehet?


Tudom, hogy különbözőek a vélemények, hogy az ember teste mennyi idő után kezd el kalóriát égetni, de szerintem ez azért függ edzettségtől és testsúly-feleslegtől is.

Rajtam egyébként 15-20 kiló súlytöbblet van az ideálishoz képest.


Tehát, akik rendszeresen futnak: mi a véleményetek erről?



2015. júl. 17. 06:30
 1/3 Csiß ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy különbözőek a vélemények, hogy az ember teste mennyi idő után kezd el kalóriát égetni"


A vélemények abban térnek el,hogy mennyi idő után kezd a szervezet zsírból energiát fedezni..Kalóriát folyton éget a szervezet csak nem mindegy miből.

2015. júl. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg többet futottál meglehet hogy a net kapcsolattal volt gond. Falun én is mindig így járok.

Olyan pályán fuss, amiről tudod hogy hány méter.


Ha túlsúlyos vagy nem jó ötlet a futás, max jó cipőben.

2015. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Sajnos futnom muszáj, mert a főiskolán kritériumtárgy a tesi, és ott a két félév során egyszer-egyszer felmérés van, aminek része a 2 km-es futás. Tekintve pedig, hogy évek óta nem futottam, kicsit edzenem kell rá. De vettem futócipőt, és óvatosan szoktatom magam hozzá, úgyhogy - bízom benne - nem lesz baj.

De köszönöm a tanácsot! :)

2015. júl. 21. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!