Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után, közben miért fáj...

Futás után, közben miért fáj a tüdőm és köhögök fel váladékot?

Figyelt kérdés

A testem nem fárad el, csak a tüdőm fáj nagyon és nehezen kapok levegőt. Nem rég raktam le a cigit kb 2 hónapja, de előtte cigiztem 5 évig. Ez lehet az oka, vagy lehet valami rendellenesség? Asztma, vagy akármi....?


Gyorsan kellene javítanom magamon, 2 hónap múlva 3200-at kell futnom 15 perc alatt most 2000-et futok 14 perc alatt.

Lehetséges ezt feltornázni szerintetek?


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 2. 22:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bánom hogy annyit cigiztem...pedig erőnlétileg toppon vagyok, csak a tüdőm ami gyenge.
2010. márc. 2. 22:31
 2/13 anonim ***** válasza:
asztma?
2010. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van ilyen betegség...nem hallottál még róla? :D
2010. márc. 2. 22:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Én most 10 éve nem cigizek, és majdnem 30 évnyi cigizés után szoktam le. Te még örülj neki hogy 5 év után megjött a jobbik eszed. A tisztulási folyamat nagyon hosszú, nem hinném hogy asztmás vagy, a váladék még sokáig fog jönni a tüdődből, de ez már a tisztulási folyamat része. A nikotin kiürüléséhez hónapok kellenek. Van esély szerintem hogy eléred a célt, de ehhez szinte mindennap edzened kell. De cigit egy szálat sem !
2010. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2 hónap alatt elérhetem szerinted az 1 km-es javítást?:D

Hát köszi, meglátjuk.

2010. márc. 2. 23:16
 6/13 anonim ***** válasza:

én nem cigizek, de nekem is hasonló ha sokat kell futni, zihálok, fáj a tüdőm, és nekem is jön fel vmi cucc.



Allergiás vagyok aúmgy a poratkára, de nem vok benne biztos h emiatt...


jah és nem vok túlsúlyos sem,

2010. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Először is, lehet, hogy bujkál benned valami nyavalya, azért köpködsz. Ha teljesen egészséges vagy, akkor tudok neked olyan mellkasi masszázst csinálni, ami segít a lerakódott váladékot felszabadítani és a tüdődet meg a hörgőket kitisztítani. Gyógymasszőr vagyok, ezt tanultam. Én masszírozok, te köhögsz, a trutyi meg jön ki. A cigaretta nem múlik el magától két hónap alatt. Bármiféle rendellenességet kizárni viszont csak orvos tud.


Csak nem a katonasághoz akarsz jelentkezni?

2010. márc. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sőt, lehet csinálni komolyabb masszázskúrát is tüdőerősítésre. Szegmentmasszázsnak hívják.
2010. márc. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hm milyen árban van egy ilyen gyógymasszázs?

De igen Tiszthelyettes szakképzőbe készülök.

2010. márc. 3. 04:57
 10/13 anonim ***** válasza:

A számokból gondoltam. :-)

A szimpla mellkasmasszázs viszonylag olcsó, mert rövid. A szegmentmasszázst kúraszerűen alkalmazzuk, az többe kerül. Most el kell mennem, de napközben majd írok neked privit a részletekkel, vagy írd meg addig te magánban, hogy merre laksz.

2010. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!