Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ősszel már tudnék teljesíteni...

Ősszel már tudnék teljesíteni félmaratoni távot?

Figyelt kérdés

5 éve futok rendszeresen, heti 3-5 alkalommal.

Anno 2-3 kilométerek mentek fokozatosan egyre több, volt hogy 10-12 km-eket futottam aztán térdfájdalom miatt visszavettem...

Mostanában nincs semi egészségügyi problémám..naponta futok kb 5-6 km-t, néha többet, 8-9..

Kérdésem hogy őszre fel tudnám magam fejleszteni arra a szintre, hogy 21 km-t fussak?

Sportolok mást is, biciklizni szoktam mostanában napi 1-másfél órát, heti 2x kondizni, néha aerobic.

Köszi előre is :)



2015. jún. 29. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek alapján te már most képes vagy rá, hogy 21 km-t lefuss.

Ha valaki napi szinten 5-10 km-t fut, akkor 21-en sem fog kifulladni. De azért tanácsos célirányosan a hosszabb távra is edzeni.

(Mondom ezt én, aki tavaly egy hónap alatt készült fel a félmaratonra úgy, hogy előtte heti 1-2-szer futottam 1-2 km-t...)

2015. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül, az edzettségi állapotod jó hozzá. Én 2-3 naponta futok 12 kilométert, egyszer próbaképp 21-et vállaltam, az is ment gond nélkül.
2015. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!