Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bringa, vagy futás?

Bringa, vagy futás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 13:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szerinted melyik a jobb, változatosabb, egészségesebb, stb... ???
2010. febr. 28. 13:37
 2/11 anonim válasza:
100%

Én felváltva csinálom a kettőt, mindegyik más-más izmokat mozgat meg.

Bringázni jó, főleg, ha olyan helyen laksz, ahol esetleg lehet "kalandozni" is... Én nyáron naponta 30 kilométereket tekertem, felfedeztem a környéket.

Futás pedig nyilván jobban kimeríti az embert, megdolgoztatja a szívet, természetesen fárasztóbb is.

Próbáld meg vegyesen csinálni mindkettőt, az a legjobb!


Jó edzést kívánok! :)

2010. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, mindkettő nagyon jó, föleg ha mindkettőt csinálod. Változatosabbnak a bicajt mondanám, mert azzal nagyobb távokat meg tudsz tenni, tényleg jó elkalandozni a környéken! Én bicajjal kezdtem, később jött a futás, De dönteni nem tudnék a kettő között
2010. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A futás több izmot mozgat meg és természetesebb mozgás, mint a kerékpár, az erőnlétet is hatékonyabban fejleszti. A kerékpár jobban fejleszti a láb izmait. Az előbb már említették a kerékpár melletti érvként, hogy nagyobb távot lehet bejárni, így érdekesebb lehet. Ezzel szemben hozzátenném, futással meg olyan helyre is lehet menni ahová kerékpárral nem(pl. tiszta, jól futható erdőn keresztül, nem úton). És futással is egy idő után 20-30 km-t is lehet, kerékpárral meg mondjuk ennek sokszorosát is.


Én végül csak annyit tudok mondani, te tudod legjobban eldönteni melyik a szimpatikusabb számodra, lehet mindkettőt is.

2010. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Ha kevés időt tudsz mozgásra szentelni akkor válaszd a futást mert ott ha RENDSZERESEN cca. 1 órát tudsz magadra szánni akkor 40 perc futás 10-10 perc készülődéssel és zuhanyzással már jó edzettséget tudsz elérni mig biciklizéssel ennyi idő alatt nem!
2010. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
nekem a futás a kedvencem,de nyáron majdnem minden nap bicajozok is.szerintem vegyessen própáld meg.
2010. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
70%
sőt egyszer fuss aztán bicajozz s harmadnap hátrafelé fuss ez mindig más izmot mozgat meg :P
2010. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok, majd kiprpóbálom, de hátul relatíve kevés szemem van, de talán nem megyek neki semminek XD
2010. márc. 10. 18:20
 9/11 anonim válasza:
100%
bicikli annyival roszabb h nem tesz jót agerincnek
2010. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is felváltva csinálom. Mindkettő hasznos kicsit más izomcsoportokra de hasznos. Futás azért kicsit hasznosabb mert az mindennek az alapja. Egészségbe meg az a lényeg hogy annyit adsz e magadnak amennyi egészséges. Az fontosabb. Amúgy abba is inkább futást mondanám. De a bicikli élvezetesebb és jobb nézni is. De veszélyesebb.
2011. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!