Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz helyesen?

Fekvőtámasz helyesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem a következő: [link] nekem csak így hajlik a könyököm,ahogy ennek a nőnek a videóban, tehát kifele néz és megy mindig, pedig több helyen olvastam, hogy ez [link] a helyes kivitelezés,mikor a könyök a test mellett van. Én vagyok béna, és ennyire rossz a technikám vagy lehet,hogy testfelépítésembő adódóan megy kifele a könyököm? Ha próbálom a törzsem mellett tartani, az nagyon rossz, kellemetlen, természetellenes pozíció érzetét adja. Köszönöm!

2015. máj. 31. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Te csinálsz valamit rosszul.

Tedd a jobb kezed a nyakadhoz és mutass magad elé. Nagyjából ugyan ezt csinálod csak súllyal terhelve.


Nyilván más a technika és más pozícióba van a kéz de ettől még mennie kéne.

2015. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy nincs helyes és helytelen fekvőtámasz.

Mind helyes csak mást terhel és másképp. Van aki Free style nyomja.

Amit te csinálsz az mellet is terhel, de kevesebb tricepsz és váll, amikor oldalt van a kezed az tricepsz és váll.

2015. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Minél szélesebben csinálod annál inkább megy mellre,szűken tricepsz és váll. Küzdősportolóknak tanítják ökölben nyomva szűk fekvőtámaszokat ezzel erősítve és gyorsítva az egyenes ütéseket.A legjobb az ha 3-4 féle fekvőtámaszt csinálsz.Legnehezebb az amikor annyira szűk hogy a tenyereidet egymásra rakod és mellkas közepével érinted amikor leereszkedsz és onnan nyomod ki. Attól fog bedurrani a tricepszed.
2015. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy mire akarsz edzeni vele.

az első változat főleg a mellizomra megy.

a 2. meg inkább tricepsz.

és semmi testfelépítési hibád nincsen,nem vagy elég erős hozzá,mert a tricepsz fekvő nehezebb.

ha azt is akarod csinálni,akkor térdelve végezd.

ezért mind a két változat helyes kivitelezésű.

2015. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!