Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire lehet hatékony,...

Mennyire lehet hatékony, fogyasztó hatású ha elkezdek lépcsőzni egy tízemeletesben? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Futni nem szeretek és a csípőm miatt nem is tudok olyan szépen, inkább viccesen:). Szülés után feljött jópár kiló és arra gondoltam elkezdek lépcsőzni. Szerintetek van értelme? Milyen gyakran és mennyi ideig csináljam egy-egy alkalommal? Csak a lábamról fogyok, vagy hasról, karról is megy le?
2015. ápr. 18. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nincs helyi fogyás, ha mozogsz mindenhonnan fog lemenni, mivel a lépcsőzés kardio mozgásnak felel meg így ezzel lehet fogyni. Ebből annyit fogsz észrevenni hogy a lábad izmosabb, erősebb lesz! de fogyni ugyanúgy fogsz mindenhonnan.

2. A lépcsőzés jó a fogyásba mint említettem én is ilyen módszerrel fogytam le elég sokat, de mellette sétáltam, meg saját testsúlyos edzést is csináltam.

3. A fogyás mellé figyelj oda az étkezésedre, is kevesebb fehér lisztes dolgok, több sovány húst egyél, és több zöldséget gyümölcsöt, plusz napi 3 liter folyadékot minimum meg kell innod!

2015. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kalória mínuszban vagy, akkor fogysz. De mivel nincs helyi zsírégetés, így mindenhonnan mehet le, a genetikádtól függően. Nem tudod irányítani a fogyás helyét!
2015. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Étrend kérdése a fogyás, hízni is lehet lépcsőzés mellett ha olyan az étrended.


A lépcsőzés nem erősíti a törzsmerevítőidet, nem erősíti a felsőtestedet, a guggolást sem helyettesíti a lábadnak!


Nem fejleszti a mozgáskészségedet, így tekints a lépcsőző edzésre. Mozgás, stimulálja a lábakat tény, de nem teljes értékű.

2015. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!