Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáskor ilyen jellegű boka...

Futáskor ilyen jellegű boka fájdalom mitől van?

Figyelt kérdés

Futás közben a jobb bokámbam, belül, a csontos kidudorodó rész mögött éreztem fájdalmat. Keménynek éreztem. Amint jött a fájdalom, nyújtottam egy kicsit. és ezután már nem volt gond a futással.

Mi lehet a gond, hogyan előzzem meg?


Bemelegítés is volt és próbálok helyesen futni (teli talpra érkezni, rugós lábbal), de nem mindig sikerül :D


2015. márc. 24. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, futóalkat vagyok. Más valami?
2015. márc. 24. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Nocsak, akkor én késeléshez vagyok ideális alkatú, mert nekem meg az fáj ha megszúrnak.


Nem is tudtam, hogy ahhoz van ideális alkatunk ami fájdalommal jár.

Próbáld meg a mezítláb futást vagy válassz másik cipőt. Vagy hagyd, teljesen időpocsékolás ami helyett jobb gyakorlatokat lehet végezni.

2015. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Futócipőd rendben van? Mióta futsz, mekkora távokat? Mióta van a fájdalom? Sok minden lehet, talán csak húzódás, ennyiből nehéz megmondani. Ha futás közben mindig visszajön a fájdalom, akkor tovább kellene pihentetni. Több napig vagy hetekig is akár. Aztán sokkal lassabb tempóval, kisebb távokkal, a mozgásra jobban odafigyelve újrakezdeni. A pihenés alatt (és futás mellett is amúgy) jót tesz, ha a talp izmaidat masszírozod és erősíted (szivacshengert, teniszlabdát görgetsz például).
2015. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minden bizonnyal nem jó a cipőm. Egy hat ezres kalenjim van, ami azt hiszem neutrális lábra való. Biztos jobb lenne egy olyan, ami nagyobb tartást ad, de most nem tudok venni.

Ez lehet az egyik gond, a másik meg szerintem az volt, hogy kezdőként sokat futottam.

Viszont érdekes, hogy miután elkezdett fájni, ugye lenyújtottam és elmúlt. Ez mitől lehet?


Tavaly nyáron kezdtem el futni, de hamar lesérültem és abbahagytam (az talán csonthártya gyulladás volt. Akkor éppen elértem az 5 km-es távot.

Most tavasszal második alkalommal futottam, (kétnaponta), és két és fél km volt utoljára. És csak akkor fájt.

Jaj, és nagyon lassan futottam.


Arra gondoltam, hogy inkább áttérek ilyen több hetes netes tervre, és aszerint futok, hogy hozzászokjon a lábam a terheléshez.

Szerinted?

2015. márc. 25. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó ötlet az edzésterv.

Én is abban az alap Kalenjiben kezdtem el futni, neutrális lábbal, túlsúllyal, de nagyon lassan (edzésterv alapján), és nem volt belőle gond. Szerintem ha nem dől nagyon befelé a bokád (lúdtalp), akkor megfelel az elején.


Még a bemelegítés az, amiről nem írtál. Próbáld ki, milyen, ha külön odafigyelsz, hogy a lábfejedet is átmozgasd (körzések, spicc-pipa, ami eszedbe jut).

Ha jól értem, futás után nem fáj, tehát nem akkora a gond, hogy például sántikálsz miatta. Szerintem csak valami kisebb húzódás lehet, ami nem tud rendesen meggyógyulni. A pihentetés csak jót tehet neki, hagyj ki pár napot. Az ilyenekre lehet kapni krémeket gyógyszertárban, állítólag a lóbalzsam is használ, ha valamit kenni is szeretnél rá. De a pihentetés a fontosabb.

2015. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!