Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kyokushin karate jellemet...

A kyokushin karate jellemet is formál?

Figyelt kérdés
kiváncsi lennék a ti véleményetekre h ti változtatok e annak hatására h elkezdtetek karatézni. Amugy én 3 hónapja már h csinálom, jobb lett az állóképességem (egy helyen vendéglátoztam 1 napot kb 20 órás állómunka volt) illetve depressziós is voltam a munkanélküliségem miatt, azt egy haver mondta h állitólag a karaté feloldja a depit meg "jót tesz a léleknek", amugy elmult magától a depresszióm is bár sztem erre más magyarázat van, nem tudom, de lényeg h nem mentem dilidokihoz és nem szedtem antidepit se azt magától elmult a depi... Vagy ti akik csináljátok ti mit vettetek magatokon észre? nemcsak testileg hanem lelkileg) N.26

2015. márc. 22. 00:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
54%

Az MMA még nem szint. Az egyáltalán nem a küzdősportok, harcművészetek csúcsa, csak egy jó szabályrendszer, amiben mindenki elszórakozhat a saját.. technikáival.


A test feledzése gyönyörű dolog, de miután kesztyűben és kesztyű nélkül is kiütik az embert egy normálisan betalált fej ütéssel, így a jelentősége vitatható.


Én nem írtam, hogy a boxolók afféle 'tökéletes' harcosok lennének. Nem mintha hinnék ilyennek a létezésében. Viszont a kézre szorítkozni taktikailag nem feltétlenül hátrányos. A lábon állni kell, nem rugdosni vele. Ezt úgy állítom, hogy én gyakorlok rúgni. De a rúgásoknak inkább a hátrányairól tudok írni.


A boxolók nyilván lekorlátozzák magukat azzal, hogy csak ütnek. De ha valakinek van 1-2 jó ütése, nem biztos, hogy szüksége van a könyökére. Meg mennyi ember tud normálisan könyökölni? Még a thai boxolók sem igazán (szerintem) pedig náluk is alap technika. Sokra mennek vele a gyakorlatban.


A bányászok és a favágók képességei kimerülnek egy nagy erejű, valószínűleg lassú mozdulatban :)

Nyilván egy ütésben benne van a pontosság, gyorsaság, két egymást követő ütés sebessége. És a taktikai elemek amelyek előkészítenek egy védelmet megkerülő találatot, közben a legkevésbé kiszolgáltatva egy ellentámadásnak. Így azért a szimplán erős embereket nem nagyon nevezném 'passzív harcművészeknek'. Kemény embereknek már biztosan.


Mivel igen szimpatikus, baráti stílusban írsz, aminek örülök inkább nem részletezném, hogy szerintem a kyo bunyó miért nem harc. Nem akarok az agyadra menni + sehol sincs megírva, hogy én látom vagy gondolom jól a dolgokat. Úgyhogy kihátrálnék.


Az ökölvívásban hol a művészet? Sokáig nem láttam a küzdősportokban a (harc)művészetet, aztán rájöttem, hogy a maguk módján mégis bennük van, mivel a saját határaikat, képességeiket csaknem a tökéletességig feszegető emberek edzéséről van szó, a küzdelemben egybeolvadnak a jelennel, amit csinálnak az bizony művészet. Más, mint egy szép taichis formagyakorlat, de ez csak esztétikai különbség.


Ökölvívásban a 3 alap ütés mellett rengeteg kiélezett mozgás van. Formálisan nem sok, tényleg 3 ütés, 1 alap kéztartás, lépések és elhajlások (ha jól számolom). Viszont ezek tökéletes kivitelezése..


Én tiszteletben tartom a tapasztalatodat, de én is csináltam karatést.. nem tudom elképzelni, hogy az én karatés ismerőseim (főleg wadósok) bárkit is meg tudnának ütni komolyabban könyökkel. Ahhoz képest, hogy tényleg nagy erejű ütést lehet kivitelezni könyökkel, természetesen én elhiszem neked, hogy te tudsz könyökkel ütni, de a karatésok többsége, gondolom sejted a véleményem.


Ha eltörik a kezem, hadonászok. Meg még be is szarok :D


De jelentkezzen, aki nem :)

2015. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!