Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kyokushin karate jellemet...

A kyokushin karate jellemet is formál?

Figyelt kérdés
kiváncsi lennék a ti véleményetekre h ti változtatok e annak hatására h elkezdtetek karatézni. Amugy én 3 hónapja már h csinálom, jobb lett az állóképességem (egy helyen vendéglátoztam 1 napot kb 20 órás állómunka volt) illetve depressziós is voltam a munkanélküliségem miatt, azt egy haver mondta h állitólag a karaté feloldja a depit meg "jót tesz a léleknek", amugy elmult magától a depresszióm is bár sztem erre más magyarázat van, nem tudom, de lényeg h nem mentem dilidokihoz és nem szedtem antidepit se azt magától elmult a depi... Vagy ti akik csináljátok ti mit vettetek magatokon észre? nemcsak testileg hanem lelkileg) N.26

2015. márc. 22. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Mivel a depresszióra,fásultságra a gyógyszer a cselekvés,a kihívás és a komfort zónából kilépés,ezért normális,hogy ezt érzed most hogy rendszeresen edzel.Itt a választott út fajtáját érheti kritika,mert a kyo egy marhaság minden szempontból.Elavult,a testre kártékony,még fejre sem ütnek ami az elsődleges célpont a legegyszerűbb konfliktus esetén is és tele van olyan dologgal ami haszontalan,levegőkékítés,kata,természetellenes alapállás.De még időben vagy,úgyis 2-3 év a várólista térdműtétre,úgyhogy ha most jelentkezel be rá,pont aktuális lesz mire sorra kerülsz.
2015. márc. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

A depresszión a mozgás segített (áhh, ezt előttem is leírták).


A kyokushin karate semmit nem formál, legalábbis nem jobban mint bármilyen sport. Nem érdemes túlmisztifikálni, csak egy sport, semmiben sem kiemelkedő igazából.


Na persze inkább kyozzon valaki mint zumbázzon vagy flabeloszozzon, de ennyi erővel el lehetne menni boxolni, kickboxolni - thaiboxolni, és azok még jobb mozgások lennének, amúgy (kivéve ha valaki valamiért pont nagyon karatézni akar, akkor neki nyilván nem lenne jobb amiket írok).


Nagyon kevés jó harcművészet edzés van, inkább célszerű küzdősportokat gyakorolni többet tanít. Jobb bunyós készségeket ad, még ízületkímélőbbek is általában (mint a karate) és kb. ennyi előnyük van.

2015. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Minden sport formál a jellemen és segít kigyógyulni depresszióból, nem csak a karate. Jól írták előttem. :)
2015. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaja... Csak lépten nyomon mondják h önfegyelemre tanit stb... Mondjuk nállam azé is jött a karaté, mert én kisvárosban élek, csak azt az egyféle harcművészetet oktatják itt azt szegény ember vizzel főz alapon jött ez... Meg hát ja, inkább harcművészet/küzdősport, mintsem flabi, meg zumba, meg én nem is vok jó csapatjátékos ami kell pl. kézilabdához, focihoz (ezt a 2-t már ált. suliba megutáltatták velem, ez volt akkor tesiórán a 'divat')
2015. márc. 22. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Naná. Csak önfegyelmet minden sport ad, amúgy :)


Jó hozzáállás, hogy inkább HM/KS mint flabi, az ilyet sokan tiszteljük!


Én is karatézom most amúgy, amikor időm engedi. Csinos csajok vannak edzésen :D

2015. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Orfeus ***** válasza:
92%

Sokkal többet ad mint egy átlag sport. Box vagy foci mit ad? aki azt tolja, annak a 80%-a nagyképű a semmire. A kyoba ijet nagyon elvétve fogtok látni, mert aki csinálja az edzést az tényleg ezt akarja csinálni, mert akámelyik edzésen vettem részet fegyelmezettlenség, hülyéskedés minden ment csak rendes edzés nem, nálunk ilyen nincs.


Ha tudod akkor csináld, eltelik némi idő mire rájösz, a harmcművészeteknek ezen ága az, ami felszerel egy profi harcos erejével, és egy szamuráj alázatosságával. Ezt máshol nem nevelik az emberbe, ha igen akkor nagyon jó edzőt fogott ki!

2015. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Foci lehet, hogy tényleg nem ad semmit.

De a box? Mondjuk megtanít ütni, védekezni? Amire egy karate sosem tanít meg?


A karatésok közt is vannak nagyképűek. Mondjuk ha úgy vesszük minden karatés nagyképű, ha harcművésznek nevezik magukat. De komolyan, jellemre is vannak nagyképű karatésok.


Karate edzésen nincsen hülyéskedés? Mármint azon kívül, hogy egy ilyen edzés alapvetően vicc?


Nos, normális edzésen mindenhol komoly edzés folyik, ettől még persze jó hangulatú ha jó a csapat.


És itt van.. egy karatés harcművésznek nevezi magát. De a karatésokat elverik, mert bármily' alázatosak is (se..) nem tudnak ütni. Harcművészeket nem vernek csak úgy el, akiket igen, ott valamit rosszul csinálnak. A karate az nem harcművészet, hanem mozgáskultúra / szabadidős tevékenység.


Én is jártam le, régen azért mert tapasztalatlan voltam, mostanában mert találtam egy közeli edzést és szipmatikus csapatot, csinos nőkkel.. de nem azért, mert ez harcművészet edzés. Bohóckodás, kis mozgás, de hogy ez adna fegyelmet, hogy bármit is tanítana? Önámítás.

2015. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Orfeus ***** válasza:
62%

"Foci lehet, hogy tényleg nem ad semmit.

De a box? Mondjuk megtanít ütni, védekezni? Amire egy karate sosem tanít meg?


A karatésok közt is vannak nagyképűek. Mondjuk ha úgy vesszük minden karatés nagyképű, ha harcművésznek nevezik magukat. De komolyan, jellemre is vannak nagyképű karatésok.


Karate edzésen nincsen hülyéskedés? Mármint azon kívül, hogy egy ilyen edzés alapvetően vicc?


Nos, normális edzésen mindenhol komoly edzés folyik, ettől még persze jó hangulatú ha jó a csapat.


És itt van.. egy karatés harcművésznek nevezi magát. De a karatésokat elverik, mert bármily' alázatosak is (se..) nem tudnak ütni. Harcművészeket nem vernek csak úgy el, akiket igen, ott valamit rosszul csinálnak. A karate az nem harcművészet, hanem mozgáskultúra / szabadidős tevékenység.


Én is jártam le, régen azért mert tapasztalatlan voltam, mostanában mert találtam egy közeli edzést és szipmatikus csapatot, csinos nőkkel.. de nem azért, mert ez harcművészet edzés. Bohóckodás, kis mozgás, de hogy ez adna fegyelmet, hogy bármit is tanítana? Önámítás."



Kedves előttem szóló, látom hogy nem értesz a harcművészetekhez és küzdősportokhoz, ezzel nincs is gond, de akkor ne kommentelj, és nevezsd félre a kérdezőt.


Akkor kezdjük előről.


Senki nem mondta hogy a box nem tanít meg ütni és védekezni. Az utcára talán a legjobb ha gyorsan kell valami, ugyan akkor komoly hiányosságai is vannak, mégpedig a láb. Szeretném ha ideálna az a boxoló aki kap egy combost és ugyan úgy vígasz szögdelget. Akitől ezt hallottam az nem más mint Erdei Zsolt "Madár", aki személyesen felügyeli a kéztechnikát a kyokushin táborba.


Aki karatét űz, versenyszerűen sportol, képes végig szenvedni az edzéseket, a katákat több százszor mindig hibát keresve végigcsinálni az harcművész. Nem vagy tisztába itt sem a fogalmakkal.


Szeretném ha eljönnél Hanshi Adámy edzésére, vagy elég egy komolyabb helyi klubba lemenni. Te karatérol beszélsz, nem a Kyokushinról. Teljesen más világ. Vannak eltérő csoportok, de elég sok év van mögöttem hogy tudjam, 10-ből ha 1 csoport komolytalan. Egy kyokushin harcosnak minden testrésze fegyver, csak írd be a jutyubra hogy a kyokushin, megnézheted milyen egy edzés, és egy verseny.


Továbbá ha ezt sem tartod olyan keménynek, már csak annyit szeretnék kérdeni, hogy a legkomolyabb k1, full contact versenyzők miért kyoval kezdték? Biztos véltlen. Andy Hug, Remy Bonjasky stb stb, itt egy link is csak úgy...


https://www.youtube.com/watch?v=zkP4TI7FSes


Sokkal többet ad mint akármelyik küzdősport, de ez egy edző és egyén függő. De lehurrogni a kyokushint felelőtlenség, tapasztalatlanság, oktalanság, és egyszerűen tudatlanság.

2015. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

De, az a helyzet, hogy értek a küzdősportokhoz, harcművészetekhez.


Az tök mindegy, hogy egy box edző edzi személyesen a karatésokat, szükséges is, mivel hagyományos karate edzéstechnikákkal nem lehet megtanulni életszerűen ütni. Vannak karatésok akik rájönnek erre, és elmennek például boxolni.


Erdeinek harcművészet szempontjából igaza van. Gyakorlatban már csak félig. Erre ő lenne a jó példa. Ha kiállna valakivel, aki elvileg tud rúgni (mondjuk egy karatéssal) vajon miért győzne? Azért, mert a stabil ütéstechnika jobb mint a bizonytalan, nehézkes rúgástechnika. Adott esetben thai boxolókat is legyőzhetne, pedig ők tényleg tudnak rúgni. Egyszerű rúgásokat, de azokat hatékonyan. Persze tényleg van is esély lábon rúgni egy boxolót. De a rúgás mindig életszerűtlenebb technika lesz mint a kéztechnikák. Én is rúgok, ettől még valódi haszna a jó kéztechnikának van, a rúgás csak egy potenciális előny, persze potenciális hátrányokkal. Egy kockázatvállalás, a gyakorlása pedig nyilván elviszi az edzésidőt az ütéstechnikáktól.


A harcművészetnem nincs olyan definíciója, hogy rosszul összeállított mozgássort kell unásig ismételni. A karate katák többsége a mozgáskészséget ROSSZ irányba fejleszti, tehát inkább káros. Nem attól lesz valaki harcművész, hogy kitartóan elrontja a saját mozgását. Egy ökölvívónak több köze van a valódi harcművészethez, mint egy karatésnak. Miért? Mert a karate az vagy mozgásművészet, vagy szabadidős tevékenység, esetleg sport, de nem harcművészet. Egy normálisan oktatott küzdősportban viszont jelen van a harc is, a művészet is, ha úgy vesszük.


A komoly k1 versenyzők azért kezdték kyoval, mert divat volt. Aztán váltottak jobb, fejlesztőbb edzésekre.


A kyokushint (és általánosságban más képtelen mozgásokat, más karate irányzatokat) kritizálni (nem lehurrogtam) nem felelőtlenség. Harcművészetként oktatni a felelőtlenség, amikor jobb helyeken még az edzők is tisztában vannak vele, hogy ha bármit is akarnak, akkor elhívnak egy box edzőt, mert a saját elképzelésük és edzéstechnikájuk a pusztakezes harcot illetően teljes mértékben ineffektív, elrugaszkodott a HARCművészetektől.


Nem sajnálom, ha ez bántja a vallásodat/világnézetedet/büszkeségedet. Azért nem sajnálom, mert én is tudtam váltani karatéról. És, nyilván jól jártam vele :)

2015. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Orfeus ***** válasza:
92%

Értem azt amit mondasz, de a történelem nem ezt igazolja. Ha ez így lenne akkor az MMA lenne a legjobb. Megéltem pár évet, a megyében minden stílust kipróbáltam, és akár boxról, akár thai boxról volt szó egyátalán nem volt hátrányom, sőt. Az hogy puszta kézzel küzdünk, nem 8-9 unciás kesztyűbe, sokkal jobban megedzi a testet, ez tény.


Ha az utcán pofán akarsz vágni valakit akkor jó a box, kétségtelen, gyors, hatékony. De egy "tökéletes" harcos nem szorítkozhat csak a kézre. Ez az utcán, a réti négerek között a környéken nagyon bejött, ezért szerettem volna én is kipróbálni. De amikor ott voltam nem bírtam megállni hogy ne könyököljek, vagy rúgjak. Ezek tiszta, az ütéssel egyenértékű és fontosságú mozzanatok, mert egy harcművész minden testrésze fegyver. Egy boxolónak?


A bányászok is nagyot ütnek meg a favágók, akkor ők passzív harcművészek?


A harcművészet amit te is írtál pontosan úgy van, harc, és művészet. Ezért nem értem amit írtál, mert egy kyokushin küzdelem nálad nem harc, akkor a k1 sem az, akkor felétek milyen? A művészet pedig miért van benne egy mezei boxban? Pontozol, zsákolsz, árnyékbolxolsz, erőnlétizel és öklöztök, ennyi, mi ebbe a művészet? Nincs egy olyan mozgásformba benne ami művészetté tenni amit csinál. Megtanul ütni, aztán tanulja gyorsabban, erősebben, ennyi.


Az hogy jó e utcán vagy nem, nem is kérdés, hogyne lenne jó. De akkor is túl sok a sebezhető pont rajta. Bármikor amikor olyan szituációba keveredtem, eszembe se jutott hogy csak ütni próbáljak, sokkal több fegyverem van annál, és jobban megnézed a profi testőröket, kidobókat, mind mind könyökölnek és rúgnak.


Ha a box lenne a legjobb akkor mindenhol azt oktatnának. 4 évig voltam katona, érdekes hogy ott is kyot tanultunk, a mostmár nyugalmazott ezredestől, nem azért mert divat, azért mert kemény és hatékony. Ezt csak akkor lehet megérteni ha benne van az ember, videót néz stb, hiába röpködnek az üzik gyakorikérdésen, ki kell próbálni, végig járni az utat.


Én megtettem, megállapodtam, mindegyik harcművészet és küzdősport tetszik, kivétel nélkül, és a maga nemében hasznos is, de azt hogy a box bármivel jobb lenne szerintem hülyeség kijelenteni, túl kevés repertoárja van. És ha eltörik a kezed mit csinálsz? hadonászol?


Van 2 erős kezed, nekem 2 kezem, 2 lábam, 2 térdem, 2 könyököm. Melyik lesz jobb egy küzdelemben?

2015. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!