Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdszorítót mikor kell...

Térdszorítót mikor kell horadni? Edzés alatt, után otthon? Vagy mindig? 17l

Figyelt kérdés
Edzőterembe járok erősíteni és amikor lábra edzünk elég nagy bajba szoktam lrnni mert nagyon fáj a jobb térdem ha behajlítom (pl.ha fellépek lépcsőre) és nincs túl sok olyan gyakorlat ahol ne kéne behajlitani (+futni egyáltalan nem tudok), ezért most vettünk egy térdszórítót(tépőzarasat) de nem tudom mikor kell hordani...
2015. márc. 10. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok szart ér. Milyen gyakorlatokat csinálsz?
2015. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl.Guggolás, kitörés, lábtolás,stb, lábhajlátísnál pedig külonosen fáj:/
2015. márc. 10. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rosszul végzed ezeket a gyakorlatokat. Én nem használok térdbandázst. Próbáltam már, engem inkább zavar. Van értelme nagyobb súlynál, de ha fáj a térded, akkor eleve ne használj nagyobb súlyt.


Guggolásnál, lábtolásnál arra kell figyelni, hogy a térded ne menjen a lábfejed vonala elé. Amikor pedig kinyomod a súlyt, ne akaszd ki a térded, mert az se jó. Amúgy a guggolásnál lehet, hogy erre nem tudsz figyelni, ezért azt javaslom guggolj Smith-géppel, ha van, ott előrébb tudod rakni a lábad. Nagyon fontos, hogy sarokból próbáld nyomni a súlyt. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy a sarkadon kell állni, de próbálj meg arra koncentrálni, sarokból nyomd ki magad (vagy lábtolón a platót). Ezek alapján szerintem majd látod, hogy a kitörést, hogy kéne végezni. A lábhajlításnál nem tudom, mi a gond, próbáld meg egészen kis súllyal, koncentráltan, lassan engedd le a súlyt. Ha gépet használsz, akkor pedig próbálj ki több pozíciót is, hogy a legkényelmesebb a térdednek. És ne felejts el nyújtani!


Amúgy lehet, hogy futásnál is rossz a technikád, arra kell figyelni, hogy minél jobban bevond a munkába a vádlit és a combhajlítót. Így elég jelentős terhet veszel le a térdízületről.


Amúgy el kéne kezdenek használni étkezési zselatint.

2015. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cronoma válasza:

Kedves Kérdező,


A térdszorító edzés közben nem jó semmire, csak az erőemelőknek, akik nagyobb csúcsot akarnak emelni. Nem hiszem, hogy rosszul csinálod a feladatot, itt szerintem más lehet a probléma. De azért érdemes kipróbálnod edzés közben, hogy enyhíti a fájdalmat, de egyes feladatoknál akár akadályozhat is a mozgásban. Edzés után esetleg fájdalomenyhítő hatása lehet.

Nálam például akkor szokott térdfájdalom jelentkezni, ha nagyon mederöltetően végzem a guggolást, edzés után otthon Richtofit Sportkrémmel szoktam bekenni, és általában elmúlik minden.

19/F

2015. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. márc. 22. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!