Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Skullka100 kérdése:

Hogyan tudnék megtanulni boxolni? Nagyon Megköszönném ha valaki mondana tippeket

Figyelt kérdés
Nr mondjatok olyat hogy kondiba..

2015. márc. 10. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj box edzésre. Otthon egyedül nem lehet megtanulni. Kell gy hozzáértő aki kijavít ha valami nem jó.
2015. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi , de valamit amit tudsz ajánlani amit itthon csinálhatnék mert nem engedik hogy elmenjek boxedzésre
2015. márc. 10. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Miért nem engedik? Nem vernek össze egyből. De nyilván benne van a pakliban, hogy ha nem is egyből, akkor később jól telibe verhetnek. Erre fel kell készülni. Még mindig jobb, mintha az utcán vernek a telibe a kötekedők. Tapasztalatból mondom. Ütéseket otthon videókból nem lehet tanulni. Inkább erőnléti edzést tudsz végezni. Menj el hetente 2 futni, ugrókötelezz. Ha minden kötél szakad és még mindig nem engednek el bokszolni, akkor legalább egy bokszzsákot próbálj szerezni. Ha egy kis izmot is fel akarsz magadra szedni, akkor a következőket ajánlom:

Tolódzkodás

Húzódzkodás

Fekvőtámasz

Guggolás

Híd

Kézenállásból fekvőtámasz


Ezekhez még súlyzó sem kell. Elolvashatod a Fegyencedzés című könyvet is, sok hasznos gyakorlat van benne, nehezítésekkel, könnyítésekkel együtt. Viszont az elhajlást, lábmunkát, ütéseket, taktikát és az igazi küzdelmi tudást egy boksz edzésen lehet megtanulni.

Tudom milyen hülye helyzetben vagy. Engem se engedtek el sokáig bokszolni. Aztán mire 16 éves lettem, akkorára nagy nehezen elengedtek. Csak aztán meg olyan helyre kerültem, ahol az edző senkivel nem foglalkozott, csak a versenyzőkkel. Csinálhattam akármit, le se fingtak. Pedig mindenkiben ott van az akarat, még ha gyengébb is. Nálam annyi haszna volt a boksznak, hogy amit a ringben megtanultam, azt utána használtam az utcán. Nem tudott már többé senki sem megverni, szinte hozzám se tudtak érni. Ráéreztem magamtól. Meg sem tudtak ütni, mert mindig elléptem, aztán kegyetlenül odavágtam és padlót fogtak. Most meg már nem érdekel. Tizenévesen még azt hittem, hogy én is Tyson lehetek. Egyszerűen imádom ezt a sportot, a felmenőim között is van pár bokszoló. Én azt mondom neked, hogy próbál meg eljutni egy edzésre. Egyből nem vernek agyon. Ráadásul ha valami érdeklődést mutatsz a sport felé, akkor az már önmagában egy becsülendő dolog. Nézd meg edzést, egy hónapig próbáld ki, hogy milyenek az edzőtársak, az edző meg maga a hely. Ha egy jó edzést találsz, akkor az többet érsz, mintha aranyat lelnél.

2015. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bölcs választ,15 éves vagyok:)
2015. márc. 10. 20:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Az lenne még kérdésem, hogy mennyi fekvőt kéne 1 nap?

A boxoláshoz kell e sujzozás?

Miből kéne többet vagy kevesebbet enni?

2015. márc. 10. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem kell belevetni magad még az étrendbe. Edd azt amit kapsz. Ha bokszolni nem engedtek, akkor nem hiszem, hogy nagy reformokat tudsz majd végrehajtani az étrended alakításában. Boksz mellé nem feltétlenül kell súlyzózás. Egyedül akkor kell igazából, ha súlycsoportot kellene fellépned. A gyakorlatokat pedig két szériában végezd és húsz ismétlésig.

Tehát:

Fekvő 2x20

Húzódzkodás 2x20

Guggolás 2x20

Tolódzkodás 2x20

Hiperhajlítás 2x20

Vádli állva 2x20


Egyből nem fog ennyi menni. 2x20 húzódzkodás vagy tolódzkodás igen kemény dió, szóval először lehet, hogy csak 1-2 fog menni. Ilyenkor érdemes valahogy könnyíteni. Ha érdekel erre majd egy másik kommentben kitérek bővebben. Edzeni ezeket heti 3x érdemes, közte egy nap pihenővel. Például: hétfő-szerda-péntek vagy akár kedd-csütörtök-szombat.

A köztes napokon el lehet menni futni, vagy éppen zsákolni, ha nem tudsz rendes edzésre járni. Keress rá még a Sárga Kapszula című könyvre. A súlyzós résszel egyenlőre még ne foglalkozz, inkább az étrendre koncentrálj. Meg kellene tanulnod mik az izomtömeg növelés alapvető feltételei és a lesz lehetőséged később ezt majd át kell ültetned a gyakorlatba. Nem kell rémisztő dolgokra gondolni, ezt nem csak testépítők, hanem más sportolók is alkalmazzák.

2015. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hiperhajlitás és vádli állva az mi vagyis mit kell csinálni?
2015. márc. 11. 06:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!